Extraliga AHbK 2005/2006 - 16. kolo

26.02.2006 11:45 HC Forsage - HBC PLAV

Výsledek 1 : 7
Třetiny 1:3 0:2 0:2
Střely na branku 32:39 (12:12;8:11;12:16) Zásahy brankářů 32:31 (9:11;9:8;14:12)

B TÁCHA Pavel   1 1 1

Bez nemocných obránců P. Lonsmína a Srbeného odcestoval HBC Plav do Čejkovic, kde byl jeho dalším soupeřem tým HC Forsage. Prořídlé obranné řady tak doplnil Pavel Tácha z "B" mužstva.

Plavští začali aktivně a už ve 2. minutě otevřel skóre J. Šívr, který se prosmýkl pro pravém křídle a zamířil přesně k pravé tyčce. Domácí odpověděli šancí hned o minutu později, ale na pozorného Lonsmína si nepřišli ani při své první přesilové hře. V 10. minutě přišel druhý plavský gól. Měl ho na svědomí opět agilní štírek J. Šívr, který znovu pláchl po pravé straně a zvýšil na 2:0 pro hosty. Ve 13. minutě hosté ztratili míček na útočné modré a rychlý výpad zakončila Forsage kontaktním gólem. Hráče HBC Plav uklidnil v 18. minutě Pávek, který po pěkné akci obránce P. Táchy nekompromisně zvýšil na 3:1.

V úvodu druhé třetiny přečkali plavští přesilovku domácích a poté sami začali udávat tempo hry. Ve 27. minutě hráli také oni přesilovku, domácí se ale rovněž ubránili. Ve 32. minutě unikl plavské obraně nebezpečný Brož, vynikající Lonsmín ho ale vychytal. Poté přišly obrovské šance na straně plavských hráčů. Ve vyložených šancích neuspěli ve 35. minutě J. Šívr s Říhou. Oba dva si ale vše vynahradili hned v dalším střídání. Nejprve se ve schrumáži nejlépe zorientoval výborně hrající J. Šívr, zvýšil na 4:1 a o minutu později přidal pátý plavský gól Říha.

Domácí to v závěrečné třetině ještě zkusili, ale všechny jejich pokusy s přehledem zlikvidoval brankář Lonsmín. V 51. minutě zasáhl jeden z domácích hráčů vysokou holí R. Šívra, a protože se v jeho tváři objevila krev, vyfasoval za to 2+2 minuty. Hostům se sice zpočátku dlouhá přesilovka příliš nedařila a nemohli se uchytit v útočném pásmu, přesto skórovali. Pávek měl všechny spoluhráče obsazené, proto místo pokusu o rozehrávku zvolil střelu a míček, který zavadil o lapačku domácího brankáře, k překvapení všech skončil v síti. Asistenci na tento gól si připsal brankář Lonsmín. V pokračující přesilovce se domácí obrana rozestoupila před Kopicem a ten střelou mezi betony přidal sedmý plavský gól. V rychlém kvalitním utkání tak zvítězili plavští 7:1 a posunuli se v tabulce na 3. místo.