Extraliga AHbK 2005/2006 - semifinále play off - 2. utkání

16.04.2006 11:45 HC Krasejovka - HBC PLAV

Výsledek 8 : 5
Třetiny 2:0 4:2 2:3
Střely na branku 36:34 (14:11;12:13;10:10) Zásahy brankářů 29:28 (11:12;11:8;7:8)

5 SRBENÝ Tomáš       2 2 B TRNĚNÝ Tomáš   2 3 2

V odvetném semifinálovém utkání podali plavští hokejbalisté o dost lepší výkon než v utkání prvním, na výsledku se to ale bohužel příliš neprojevilo.

Úvodní nápor Krasejovky hosté přečkali a poté několikrát zahrozili i oni. Brankář Dědič se ale tentokrát ukázal jako správná posila a plavským útočníkům skórovat nedovolil. Do vedení se tak dostali domácí, kteří v 9. minutě využili přesilovou hru. Když už se zdálo, že třetina skončí 1:0, protáhl se kolem R. Šívra šikovný Z. Uhlíř a zvýšil na 2:0 pro domácí.

Ve 22. minutě proklouzl plavskou obranou Ferdan a se štěstním přidal třetí úspěch domácích. Vzápětí ale snížil pěknou střelou R. Šívr a hosté dali najevo, že nehodlají prodat kůži lacino. Oproti prvnímu utkání hráli o mnoho lépe i přesilovky, Kopic si ale v dobré pozici dvakrát vylámal zuby na soupeřovo brankáři. Jak má vypadat důraz před brankou ukázal ve 32. minutě Ferdan, který natřikrát překonal bezmocného Lonsmína. O dvě minuty později zamířil přesně do levého horního růžku Lonsmínovy branky Nedorost a vzápětí se úplně stejně trefil Uhlíř. Hosté dokázali zkorigovat v závěru druhé části Táchou, ale bylo zřejmé, že postup si domácí už vzít nenechají.

V 51. minutě snížil na 6:3 Říha, ale v 52. a 55. minutě zvýšili domácí už na 8:3. Nutno ale říci, že tentokrát měli trochu usnadněnou úlohu tím, že si před tím Lonsmín při jednom ze zákroků natáhl tříslo a nemohl v závěru utkání podat stoprocentní výkon. Závěr utkání pak sice patřil hostům, kteří zásluhou Postla a Táchy snížili na 8:5, na postupu Krasejovky to ale nemohlo už nic změnit.