11 LONSMÍN Pavel     1 1   14 KOPIC Petr     1 4
8 POSTL Josef 1   1 5   6 BENEŠ Ondřej       1

2

5 SRBENÝ Tomáš     1 5

Utkání s vedoucím mužstvem Extraligy AHbK přilákalo do Plava slušný počet diváků. Domácí se museli obejít bez nemocného Říhy, hosté naopak představili obě své letošní posily Kotka a Hlaváče.

Utkání začalo poměrně opatrně. Mírnou převahu měli od úvodního buly hosté, kteří zaměstnávali Lonsmína v plavské brance zejména z dálky. Domácí se své největší šance dočkali v 9. minutě, kdy Kopic zblokoval Plášilovu rozehrávku, ale Pávek z prostoru mezi kruhy mířil těsně vedle. Na první branku jsme čekali do 11. minuty, kdy hosté využili zaváhání plavské obrany a Lonsmín neměl šanci. Než se plavští vzpamatovali, přišel další čejkovický úder. Samostatný nájezd sice Lonsmín výborně zneškodnil, ale z druhé vlny dobíhající čejkovický hráč byl trestuhodně nepokrytý a pohodlně zvýšil na 2:0 pro hosty. Domácí ožili v závěru úvodní třetiny při přesilové hře, žádná ze střel se ale bohužel neujala.

Další přesilovka v úvodu druhé části se domácím povedla o dost méně než ta první, v dobré pozici sice těsně minul J. Šívr, ale na více šancí se domácí nezmohli. Na konci 21. minuty navíc obdržel dvouminutový trest Pávek a čejkovičtí přesilovku narozdíl od domácích využít dokázali. O minutu později vykřesal jiskřičku naděje Tácha, jehož plachtící nahození prošlo houštinou těl a zastavilo se až v síti. Hned z protiútoku ale plavská obrana znovu jen přihlížela akci Čejkovic, která znamenala čtvrtý gól v Lonsmínově síti. Domácím se podařilo snížit ve 35. minutě, kdy se jim konečně povedlo přečíslit soupeřovu obranu a z druhé vlny nabíhající Postl mířil přesně.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí se snahou pokusit se s výsledkem ještě něco udělat, ale veškerá snaha končila buď nepřesnou přihrávkou, nebo nepřesnou střelou a nebo zakročil dobře chytající čejkovický brankář. Definitivní rozhodnutí tak přišlo na druhé straně. Plavská obrana jen přihlížela, jak čejkovický útočník natřikrát přikonává Lonsmína. Domácí po této brance trošku vypadli z role a tak se situace, kdy se Lonsmín mohl v brance rozkrájet a jeho spoluhráči jen přihlíželi ještě dvakrát opakovala. Není proto divu, že byl Lonsmín na své spoluhráče notně rozezlen. V nervózním závěru jsme viděli několik ostrých osobních soubojů a několik "slovních" potyček, na skóre se ale už nic nezměnilo.