Extraliga AHbK 2005/2006 - 11. kolo

08.01.2006 11:45 HBC Zavadilka - HBC PLAV

Výsledek 5 : 10
Třetiny 1:2 1:4 3:4
Střely na branku 37:35 (12:10;12:12;13:13) Zásahy brankářů 25:32 (8:11;8:11;9:10)

5 SRBENÝ Tomáš 1   6 2 2

Po měsíční přestávce pokračovala svým prvním kolem v roce 2006 Extraliga AHbK. HBC Plav nastoupil na čejkovickém hřišti proti Zavadilce.

V úvodu utkání bylo vidět, že se hraje po dlouhé pauze. Na obou stranách jsme byli svědky řady nepřesností. Mírně aktivnější byli domácí a tak se v 11. minutě dostali zaslouženě do vedení. Hosty úvodní gól v jejich síti ale probudil k větší aktivitě a už o 2 minuty později Pávek vyrovnal. V 15. minutě předvedla dlouhý zámek první plavská řada a toto obléhání mělo za výsledek druhý gól v síti Zavadilky, jehož autorem byl Říha.

Hned v úvodu druhé třetiny přidal střelou od modré třetí plavský úspěch Postl, který doslova ukradl míček spoluhráči Srbenému. Ve 27. minutě plavské definitivně uklidnil Pávek, který ze vzduchu sklepl Benešovo nahození a zvýšil už na 4:1. Vzápětí sice Zavadilka zkorigovala, ale probuzený střelec Pávek přidal chvilku na to ze samostatného nájezdu pátý plavský gól. V závěru třetiny navíc překvapil Postl soupeřova brankáře poměrně lehkým nahozením a bylo prakticky rozhodnuto.

V úvodu závěrečné části domácí sice vykřesali jiskřičku naděje, tu ale poměrně rychle uhasil Srbený. Plavští poté předvedli několik pěkných kombinačních akcí. Několik jich sice překombinovali, ale jedna z nich nakonec stála za to, neboť Pávek z několika metrů málem protrhl síť. Vzápětí se vydal na zteč J. Šívr, a ač byl faulován, dokázal ještě elegantně zakončit. V závěru utkání plavští polevili v koncentraci a dovolili soupeři kosmeticky skóre upravit. Mezi jejich dvěma góly ale znovu předvedl svoji rychlost a obratnost J. Šívr, který zakulatil skóre na populární desítku.