7 ŠÍVR Radim     3 1   19 PÁVEK Karel   1 2 3
6 BENEŠ Ondřej     3 1 2 14 KOPIC Petr 1 1 2 3
5 SRBENÝ Tomáš   1 1 3
11 LONSMÍN Pavel     1 3

V posledním utkání roku 2005 nastoupil HBC Plav na hřišti předposledního mužstva Extraligy ve Velešíně. Obejít se musel bez brankáře Lonsmína, a tak si premiéru v brance "áčka" odbyl mladičký Pivec.

Plavským hráčům patřil úvod utkání. Hned v úvodním střídání dvakrát nebezpečně střílel Říha a vzápětí J. Šívr nastřelil tyčku. Hostům se vydařilo i první oslabení, kdy Velešínu prakticky nepůjčili míček. Skórovat se jim ale nepodařilo, a tak začali vystrkovat růžky domácí. V 10. minutě se také dostali do vedení, když využili nečekaný odraz od zadního mantinelu. Plavští se z tohoto úderu vzpamatovávali hodně těžce a velešínskou branku až do konce úvodní části prakticky neohrozili.

Kdo čekal, že plavská hra bude mít v druhé třetině vzestupnou tendenci, byl asi zklamán. Opak byl totiž pravdou. Navíc ve 23. minutě ztratil P. Lonsmín míček za vlastní brankou a domácí zvýšili na 2:0. Plavská hra poté upadla do ještě větší mizérie, a protože ani domácí toho příliš nevymysleli, hrál se hokejbal, ze kterého bolely oči. Určitý náznak oživení přinesla 32. minuta, ve které na sebe vzal odpovědnost J. Šívr, který využil své rychlosti, unikl všem a vydařeným blafákem snížil. Ve 37. minutě ale přišla plavská nedůslednost po vhazování a Velešín vedl 3:1. Hosté byli zralí na ručník, ale úplnou rezignaci odmítl v úplném závěru třetiny Kopic, který sklepl ze vzduchu Srbeného přihrávku a přiblížil plavské opět na dostřel.

V závěrečné třetině se hosté pokusili o zmrtvýchvstání, ale jejich hra byla hodně dlouho velmi neplodná. A když už se náhodou naskytla šance, chyběl kousek štěstí, jako například Pávkovi, který ve 47. minutě před poloodkrytou brankou trefil pouze hokejku bránícího hráče. Ve 49. minutě navíc přišla další plavská nedůslednost po sérii vhazování před Pivcovou brankou a Bartizal pohodlně znovu zvýšil na dvoubrankový rozdíl. V tu chvíli to vypadalo, že hráčům HBC Plav nebude pomoci. Leč zázrak se nakonec stal. V 51. minutě zakončil spolupráci s J. Šívrem Říha, a když si tito hráči výbornou spolupráci zopakovali i o 3 minuty později, bylo vyrovnáno. V 56. minutě přišel navíc velešínský faul a s přesilovkou naložili hosté ukázkově. Kopic nabil Pávkovi, jehož střelu velešínský brankář vyrazil pouze před číhajícího Říhu a ten vstřelil vítězný gól. Domácí zkusili v závěru ještě power-play, při které se Pivec řádně zapotil, ale nakonec mnoho nescházelo, aby do prázdné branky zpečetil výsledek Pávek. Plavší tak nakonec doslova "utrpěli" vítězství 5:4.