Extraliga AHbK 2005/2006 - 9. kolo

27.11.2005 11:45 HBC PLAV - HC Krumlovská

Výsledek 5 : 6
Třetiny 0:3 4:0 1:3
Střely na branku 38:48 (17:21;12:14;9:13) Zásahy brankářů 39:34 (18:16;10:11;11:7)

11 LONSMÍN Pavel     1 2 2

V utkání 9. kola Extraligy AHbK nastoupil HBC Plav proti značně nekompletnímu mužstvu Krumlovské a byl určitě favoritem. Přesto se hráči Krumlovské možná ještě teď diví, jak lehce přišli k vítězství. Plavští totiž měli ve své obraně den otevřených dveří a porazili se prakticky sami.

Vše začalo ve 4. minutě. Po úvodním náporu domácích vystavěla plavská obrana dálnici Tomaškovi. Jeho pokus Lonsmín ještě vyrazil, ale dobíhající Vrba bez problémů dezorientovanou plavskou obranu překonal poprvé. V 10. minutě se skóre měnilo podruhé. To měl Tomaško pro změnu za uctivého přihlížení domácích útočníků spoustu času na modré čáře a tak místo střely zvolil přihrávku na osamoceného Vrbu a tomu nezbylo nic jiného než skórovat. Vzápětí putoval za katr P. Lonsmín, ale v oslabení mohl domácí postavit na nohy Kopic. Z rychlého brejku ale těsně minul branku. Domácí si poté vypracovali několik střeleckých příležitostí. Ty se ale buď roztříštily o brankáře Vobra a nebo mířily mimo. Říhova střela se navíc otřela o tyčku. Na druhé straně hrozili i hosté, kteří se dostávali do šancí po plavských chybách. Po jedné takové hrubce v rozehrávce odskočili na tříbrankový rozdíl.

Druhá třetina byla úplně o něčem jiném. Hned v první minutě po vhazování v útočném pásmu postavil domácí na nohy Říha, na něhož hostující obrana poněkud zapomněla. Ve 26. minutě mohla Krumlovská zvýšit, ale Lonsmín vyloženou šanci zlikvidoval. Ve druhé polovině druhé části přišel velký plavský obrat. Nejprve ve 32. minutě po Pávkově vyhraném vhazování pohotově skóroval Srbený a o 3 minuty později Říha vyrovnal. V závěru třetiny se ještě domácím naskytla výhoda přesilové hry a ti ji beze zbytku využili. Po pěkné kombinaci střílel J. Šívr sice pouze do Vobra, ale Říha byl ve správný okamžik na správném místě a poslal domácí poprvé a naposled v utkání do vedení.

V závěrečné části se totiž domácí, místo aby rozhozeného soupeře dorazili, vrátili k velkovýrobě hrubých chyb a umožnili tak soupeři utkání znovu otočit. Hned v úvodu mohl sice skórovat Říha, ale vstřelit svůj čtvrtý gól mu nebylo souzeno. A pak přišel už zmiňovaný festival neuvěřitelných plavských chyb. Nejprve ve 44. minutě úplně zbytečně propadl Novotný, Kopic se vrátit nestihl a hosté z přečíslení dva na jednoho vyrovnali. O dvě minuty později namazal R. Šívr přímo mezi kruhy a hosté vedli. Domácí se zmohli na vyrovnání v 51. minutě, kdy Pávkovu střílenou přihrávku usměrnil do sítě Kopic. Jenže hned o pár vteřin později zapomněl trestuhodně za svými zády Vrbu P. Lonsmín a hosté se znovu velmi lehce dostali do vedení. Domácí se v závěru vrhli do zoufalého, ale dost křečovitého náporu. Minutu a půl před koncem odvolali brankáře, Pávkovu střelu od modré mohl dorazit Srbený a J. Šívr, leč nestalo se. V závěru mohli naopak své vítězství ještě pojistit hosté, ale několikrát minuli plavskou prázdnou branku. Neuvěřitelné je, že všechny branky Krumlovské vstřelil jediný hráč - útočník Vrba.