Extraliga AHbK 2005/2006 - 8. kolo

19.11.2005 13:00 HCP Pekárenská - HBC PLAV

Výsledek 4 : 9
Třetiny 1:3 1:4 2:2
Střely na branku 38:48 (17:21;12:14;9:13) Zásahy brankářů 39:34 (18:16;10:11;11:7)

11 LONSMÍN Pavel     2 1

V nevlídném zimním počasí nastoupil HBC Plav na hřišti Pedagogu proti Pekárenské a poprvé v letošní sezóně měl k dispozici kompletní kádr. Úvod utkání se nepatrně opozdil, neboť několik hráčů Pekárenské si spletlo místo konání utkání a jeli do Plava. Nakonec se na poslední chvíli vrátili, a tak utkání mohlo začít.

Plavští začali náporem, jehož vyústěním byl gól, který vstřelil už ve 4. minutě Říha. Hosty nezmrazila ani blesková a šťastná odpověď Pekárenské, když střelu z velké dálky tečoval R. Šívr a Lonsmín byl bez šance. O minutu později po přesné střele J. Šívra už zase vedl Plav. V první třetině se hrál hodně ofenzivní hokejbal, a tomu také odpovídal počet střel na branku. Hosté svého soupeře výrazně sevřeli při přesilové hře ve 14. minutě. Gól, který visel ve vzduchu, přišel těsně po jejím skončení a jeho autorem byl Postl, který bekhendem dorazil svou předchozí střelu.

I ve druhé třetině byli lepší hosté. Domácí zaostávali zejména v pohybu. V 25. minutě sice Pekárenská svého soupeře dokázala na chvíli zatlačit, ale stačil protiútok v podání rychlíků J. Šívra a Říhy a hosté vedli o 3 branky. V polovině utkání sice odešel za katr Beneš, ale hosté udeřili i ve vlastním oslabení. Krásnou Šívrovu přihrávku usměrnil do sítě Říha, který završil hattrick. V 36. minutě nedokázali plavští nadvakrát rozehrát míček ze svého obranného pásma a Pekárenská je za to potrestala druhým gólem v Lonsmínově síti. Plavská odpověď byla ale velmi důrazná. Ve 38. minutě zakončil přečíslení dva na jednoho po Pávkově přihrávce Kopic a o minutu později přetavil v gól další z krásných Šívrových přihrávek Beneš.

Závěrečná třetina se mohla dohrávat v poklidu, ale opak byl pravdou. Hosté pětibrankový náskok bránit nehodlali, naopak se vrhali stále do velkých ofenzivních manévrů. Zapomínali ale na zadní vrátka, takže i domácí měli dostatek příležitostí. Ve 45. minutě se jim také z brejku podařilo snížit na 3:7. O minutu později ale Beneš narýsoval krásnou přihrávku J. Šívrovi a ten z voleje mířil přesně. Ve 49. minutě přišel ke slovu také smolař Pávek a hosté vedli už 9:3. Vzápětí putoval podruhé v utkání na trestnou lavici Beneš, ale hosté sehráli oslabení hodně ofenzivně. Málokdy se ve vlastním oslabení vidí přečíslení 3:2, leč stalo se. Je jasné, že při tom "hurá hokejbalu" vznikala v plavské obraně dost velká okna a jedno z nich také domácí v 56. minutě potrestali. Dalších gólů jsme se i přes další řadu šancí už nedočkali. Utkání tak skončilo jasným plavským vítězstvím.