54. Pávek P. Kopic, Srbený 6:2 Přesilovka

7 ŠÍVR Radim 1   1 5   19 PÁVEK Karel 1   1 1
6 BENEŠ Ondřej     1 5   14 KOPIC Petr   1 1 1
11 LONSMÍN Pavel       1
5 SRBENÝ Tomáš   1 1 1

Ke třetímu utkání v sezóně odcestoval HBC Plav na hřiště jednoho z horkých favoritů Extraligy Čejkovic. Přestože se plavští museli stále obejít bez marodů Postla a R. Lonsmína, dal se očekávat kvalitní hokejbal.

Plavští oproti minulým utkání začali aktivně a dá se říct, že čejkovické hráče poněkud zaskočili. Zejména dvojice rychlíků J. Šívr a Říha doplňována aktivním obráncem R. Šívrem vytvářela v domácí obraně řádný vítr. Už ve 2. minutě rozezvučel spojnici tyček J. Šívr a v 11. minutě R. Šívr poprvé rozvlnil síť. Ani domácí nezůstávali pozadu, takže se nenudil ani plavský brankář Bobr. Domácí se zmohli na vyrovnání v poslední minutě úvodní části, když potrestali zbytečné vyloučení J. Šívra.

Chléb se lámal ve druhé třetině. Domácí nastartoval celkem náhodný gól v 25. minutě a uklidnil je další úspěch hned o 2 minuty později. Naopak na plavské hráče přišel útlum, takže ve druhé třetině na hřišti kralovali čejkovičtí. Až v závěru třetiny o sobě dali vědět i hosté, jenomže gól vstřelili paradoxně domácí, když využili rychlý protiútok.

Hned v úvodu závěrečné třetiny vsítili domácí pátý gól a definitivně tak pohřbili jakoukoliv šanci na zvrat. Plavští byli v závěrečné části aktivnější, ale domácí obrana fungovala spolehlivě, takže se hosté do koncovky dostávali jen ztěžka. V 51. minutě se navíc domácím podařilo další přečíslení a zvýšili už na 6:1. O tři minuty později přišla první plavská přesilovka, kterou rychle využil Pávek. Závěr utkání byl poté poznamenán několika vyloučeními na obou stranách, na skóre se ale už nic nezměnilo.