Extraliga AHbK 2005/2006 - 2. kolo

01.10.2005 11:45 HC SK Včelná - HBC PLAV

Výsledek 4 : 6
Třetiny 2:1 1:2 1:3
Střely na branku 24:43 (7:14;11:13;6:16) Zásahy brankářů 37:20 (13:5;11:10;13:5)

B NOVOTNÝ Jiří     1 2

Ve druhém kole Extraligy narazil HBC Plav na tradičního soupeře ze Včelné. Včelná před sezónou zrušila své "B" mužstvo a spojila tak síly do jediného týmu, takže do utkání vyrukovala s poměrně širokou sestavou. Naopak plavští se stále potýkají s poměrně širokou marodkou, takže i po nasazení dvou hráčů z "béčka" mohlo nastoupit pouze 7 hráčů do pole.

Přestože se hráči HBC Plav snažili vylepšit úvod utkání, který se jim v předchozích duelech vůbec nedařil, stejně inkasovali jako první. Plavští sice svého soupeře od úvodního buly svírali, jenomže k tomu, aby musel Bobr zalovit ve svém čeřenu, stačil Včelné jeden protiútok. Hosty ale tento gól příliš nerozhodil, svého soupeře i nadále přehrávali a po zásluze se dočkali vyrovnání, které zařídil výborně hrající J. Šívr. Domácí ovšem vytěžili z minima maximum a v 17. minutě šli znovu do vedení, když Bobra překvapila Jiříčkova střela.

V 5. minutě druhé třetiny hosté chybovali v rozehrávce a Včelná trestala třetí brankou. Plavští ale i nadále vytrvale bušili do soustředěné soupeřovy obrany a ta ve druhé polovině utkání přece jen začala mít trhliny. Kontaktní gól vstřelil ve 34. minutě Pávek, který zůstal před brankou úplně osamocen a propasíroval míček skrz betony domácího brankáře. O vyrovnání se minutu před koncem třetiny postaral důrazný Říha, a tak závěrečná třetina začínala od nuly.

Plavští do ní vstoupili přesilovou hrou, kterou velice rychle ukončil přesnou střelou J. Šívr. Tentýž hráč přidal o 5 minut později další gól a nutno říct, že to byl gól vskutku nádherný. Šívr se totiž prosadil po skvělé individuální akci, když obešel vše, co mu stálo v cestě včetně brankáře a elegantním blafákem zavěsil míček pod horní tyčku. V 51. minutě se při hře tři na tři prosadil rovněž individuálně Kopic a bylo zřejmé, že Včelná už mít síly na zvrat nebude. Minutu a půl před koncem sice odešel za katr Novotný a domácí přesilovku bleskově střelou od modré využili, nicméně závěr utkání odehráli hosté bez větších problémů ve svém útočném pásmu a mohou se po zásluze radovat ze zisku dalších dvou bodů.