Okresní přebor AHbK 2005/2006 - 14. kolo

11.02.2006 10:30 HBC PLAV "B" - TSTV

Výsledek 4 : 5
Třetiny 2:3 1:1 1:1
Střely na branku 33:36 (13:6;10:12;10:18) Zásahy brankářů 31:29 (3:11;11:9;17:9)

19 SCHAFFELHOFER Pavel     3 4   3 VAVERKA Ctirad       1

Po dvou porážkách v řadě (z nichž jedna byla způsobena administrativní chybou) chtělo plavské béčko znovu bodovat. V přímém souboji o druhé místo přivítalo tým TSTV.

Plavští i s novou posilou Jiříčkem ze Včelné začali aktivně a od úvodního buly zasypali brankáře Havla sprškou střel. Skórovat se jim ale nepodařilo a tak přišel trest. V 10. minutě se nestačil vrátit ofenzivní obránce Schaffelhofer a hosté průvanu v plavské obraně využili k otevření skóre. Než se domácí vzpamatovali, pláchl jim soupeřův útočník znovu a hosté vedli 2:0. Domácí tyto dva údery poněkud rozhodily, a tak ve 14. minutě nepokrytý obránce zvýšil na 3:0 pro TSTV. Až poté přišli ke slovu také plavští. V 16. minutě našel Trněný zpoza branky Z. Táchu a ten soupeřovu branku konečně odčaroval. Vzápětí se domácím naskytla možnost přesilové hry a ostřelování branky zakončil premiéroým gólem v plavském dresu Jiříček.

I ve druhé třetině byli domácí aktivnější, bohužel ale značně neproduktivní. Přesně v polovině utkání tedy zničehonic udeřilo na druhé straně. Plavského brankáře Pivce zaskočila tečovaná střela z dálky a hosté vedli znovu o 2 branky. Na domácí hokejky se poté začala vkrádat nervozita a otěže utkání začali rázem přebírat hráči TSTV. Pivec, který byl do té doby téměř bez práce, najednou nevěděl, kam dřív skočit. Všechny šance ale zlikvidoval a v závěru třetiny ke slovu přišli konečně také domácí. Jiříček sice nejprve neuspěl, míček se k němu ale po sérii záhadných odrazů znovu vrátil, a tak jej přece jen do sítě dopravil.

V závěrečné třetině se plavský nápor neuskutečnil, naopak více práce měl plavský brankář Pivec. Až do 59. minuty se ale na skóre nic nezměnilo. Minutu a půl před koncem si domácí vzali oddechový čas a nasadili ke hře bez brankáře. O míček ale vzápětí přišli a hosté chybu potrestali gólem do prázdné branky. Plavští to ale nevzdali, vrhli se do dalšího zoufalého náporu, znovu odvolali brankáře a Trněný dotlačil míček těsně za brankovou čáru. Na další nápor ale už zbylo málo času, a tak se vyrovnání nakonec nekonalo. Plavští tedy prohráli potřetí v řadě a propadli se až na třetí místo.