Okresní přebor AHbK 2005/2006 - 12. kolo

28.01.2006 09:15 HBC PLAV "B" - HC Hurican

Třetiny 4:0 2:1 5:1
Střely na branku 39:17 (13:7;8:5;18:5) Zásahy brankářů 15:28 (7:9;4:6;4:13)
Rozhodčí

Utkání bylo kontumováno 0:5!
Vedoucí mužstva Karel Pávek st. totiž do zápisu utkání napsal neuvěřitelnou věc: Hráče č. 13 Jiří Novotného do zápisu napsal jeho přezdívkou "Kuma". Na AHbK tudíž přišli na to, že v utkání nastoupil neregistrovaný hráč, neboť žádné jméno "Kuma" na plavské soupisce není a není samozřejmě ani registrováno. Vysvětlení, o jak hloupý omyl se jedná, nepomohlo (v řádech stojí, že do zápisu nelze psát jiná jména než jsou registrovaná a uvedená na soupisce pro sezónu) a utkání tedy bylo kontumováno ve prospěch HC Hurican.

19 SCHAFFELHOFER Pavel   1 2 1

V mrazivém sobotním ránu přivítal HBC Plav "B" na svém hřišti HC Hurican, tedy mužstvo, jemuž měl co oplácet. V prvním utkání totiž plavští svému soupeři podlehli 4:8. Domácí se museli obejít bez svého mladého brankáře Pivce, jehož zřejmě čeká chirurgický zákrok. Do branky se tedy potřetí v letošní sezóně postalvil Josef Bobr.

To, že se odveta vydaří, bylo zřejmé od úvodního buly. Už ve 14. minutě svítil na ukazateli skóre stav 3:0 a všechny tři branky padly z hokejky kanonýra Z. Táchy. V 16. minutě navíc zvýšil na 4:0 Beneš.

Ve druhé části jsme příliš vzruchu neviděli, domácí měli navrch, ale dlouho měli vychýlenou mušku. Ve 32. minutě nastřelil Schaffelhofer střelou od modré protihráče a Hurican z brejku snížil. To zřejmě vyprovokovalo Z. Táchu, který v závěru třetiny přidal v rozmezí jedné minuty další dva góly a vytáhl tak skóre na 6:1.

V úvodu závěrečné části mířil přesně znovu Z. Tácha a na 8:1 zvýšil hned po vhazování Kocourek. Domácí ale trochu zapomínali na obranu a tak se do několika přečíslení dostali i hosté. Po jednom z nich ve 46. minutě snížili na 8:2. Domácí ale měli utkání pevně ve své moci a tak v závěrečné desetiminutovce přidali P. Tácha, Trněný a Beneš další tři branky. Hodně průměrné utkání tak skončilo jednoznačným plavským vítězstvím 11:2.