60. Kocourek P. Kopic, Trněný 3:6 Přesilovka

10 TÁCHA Pavel   1 4 3   8 TRNĚNÝ Tomáš   2 2
19 SCHAFFELHOFER Pavel     4 3   20 KOCOUREK Lukáš 1   1
4 DROBIŠ Daniel         2
14 TIBITANCL Radek     2

V posledním předvánočním utkání nastoupilo plavské "béčko" na obrovském hřišti ve Zlivi proti Napalmu Podeřiště. Díky závěrečné třetině si odváží oba body.

Utkání začali aktivněji plavští, ale Kopic neuspěl ani s dorážkou a Kocourkovi při samostatném nájezdu v rozhodující chvíli míček utekl do rohu. V 5. minutě zničehonic udeřili domácí. Pomohla jim k tomu chybná plavská rozehrávka. Hosté se vyrovnání dočkali v 11. minutě, když se po vhazování v útočném pásmu pohotově trefil Tácha. Plavští si poté vytvořili tlak, ale domácí hrozili z velice nebezpečných rychlých protiútoků. Jeden z nich také úspěšně zakončili, takže první třetinu 2:1 vyhráli. Hosté měli v úvodní části problémy hlavně s vykrýváním prostorů a s orientací na velikém hřišti.

Když hned v úvodu druhé části zvýšilo Podeřiště na 3:1, nevypadalo to s plavskými hráči vůbec růžově. Naštěstí je hned z protiútoku vrátil do hry přesnou střelou Tácha a v 29. minutě už bylo po Kopicově střele vyrovnáno. Velkou příležitost získat vedení na svou stranu měli hosté ve 32. minutě při přesilové hře. Kocourek ale brankáře neprostřelil a Kopic mířil dvakrát těsně vedle. Na skóre se tak až do konce druhé části nic nezměnilo.

V úvodu závěrečné třetiny několikrát zahrozili domácí a jeden z požárů musel uhasit Drobiš za cenu faulu. Hosté se ale ubránili a těsně po skončení přesilovky naopak narazil jeden z domácích útočníků na hrazení Schaffelhofera a karta se obrátila. Po obléhání branky při přesilové hře zamířil přesně Kopic a poslal plavské hráče poprvé v utkání do vedení. O 3 minuty později vyrazil na zteč obránce P. Tácha, po jehož pěkné individuální akci završil Z. Tácha hattrick a zvýšil na 5:3. Hosté si poté vytvořili řadu dalších šancí, ale zejména Tibitancl a Kocourek by si asi zasloužili označení "smolař utkání". V 55. minutě překombinoval Kopic s Táchou další vyloženou šanci a mnoho nechybělo, aby se projevilo otřepané "nedáš-dostaneš". Pivec ale zachránil. V závěrečné minutě plavští přece jen šestý gól přidali. Po rychlé kombinaci při přesilové hře stanovil konečné skóre Kocourek.