úterý 16.1.2024 od 18:00 hokejový "Winter Classic" v Doudlebech
Doudleby - HBC Plav 7:12
Délka utkání: 60 minut (3 x 20 minut hrubého času)
poté ještě cca 20 minut prodloužení 3:2
Počet hráčů: 4 + brankář

V úterý 16. ledna 2024 se na doudlebském přírodním kluzišti uskutečnilo historicky už třetí utkání "Winter Classic" Doudleby - HBC Plav. Historicky první utkání se odehrálo 7. února 2012 a jeho výsledek se můžete dočíst zde. Druhé utkání se pak odehrálo v "covidové" době 15. února 2021 a jeho výsledek je zde.

Plavští nastoupili v poměrně silné sestavě a od úvodního buly to svou herní převahou potvrzovali, dlouho se ale nemohli prosadit. Na úvodní gól jsme tak museli čekat až do závěrečné pětiminutovky první třetiny, kdy se prosadil Růžička. Domácí vzápětí vyrovnali, ale vedení plavským hráčům velmi rychle vrátil Uhlíř.

První tři góly v závěru úvodní dvacetiminutovky jakoby otevřely branková stavidla a od druhé části padalo gólů více. Doudlebští nejprve vyrovnali na 2:2, ale plavští poté třemi slepenými góly získali náskok, který už až do konce víceméně kontrolovali.

V úvodu třetí třetiny domácí stáhli skóre na 5:7, ale hosté na to rychle zareagovali a vytáhli skóre na 5:10. V závěru se pak ještě obě mužstva prosadila dvakrát a utkání tak skončilo výsledkem 7:12.

Poté, co si obě mužstva podala ruce, padl návrh na další pokračování a tak se hrálo ještě cca dvacetiminutové nastavení, ve kterém se tentokrát více dařilo domácím a uspěli v něm 3:2.

Pokud počasí dovolí, mohla by se příští týden (pravděpodobně v pondělí 22. ledna) uskutečnit odveta.

Statistiky utkání:
Doudleby - HBC Plav 7:12 (1:2;2:5;4:5)
Branky HBC Plav: Uhlíř 2, D. Postl 2, Ferdan 2, Růžička, J. Postl, Machálek, Sokolík, Kopic, Pávek ml.
Sestava HBC Plav: Beneš - J. Postl, D. Postl, Machálek, Ferdan - Kopic, Pávek, Uhlíř, Růžička, Sokolík, Pávek ml.