V tradičním vánočním utkání letos zvítězili mladí

Ve čtvrtek 29. prosince v Plavu uskutečnilo tradiční vánoční utkání hráčů HBC Plav "staří - mladí". Utkání bylo jako obvykle spojeno se zakončením první poloviny sezóny, takže nechyběl naražený sud a dobré jídlo v podobě výborného ovaru.

Přestože se kvůli nemoci nemohli zúčastnit Machálek, Sokolík a Vazda, který se ujal pouze role časoměřiče a zapisovatele a zúčastnit se nemohl ani Z. Tácha, který doprovázel syna na hokejovém turnaji v Plzni, k utkání nastoupilo úctyhodných 21 hráčů do pole.

Utkání se jako obvykle hrálo v obrovském tempu. První třetina patřila mladým, kteří byli všude o krok rychleji a díky tomu si připravovali šance, které také proměňovali. Skóre otevřel v 5. minutě M. Tácha, který v přečíslení dvou na jednoho využil nezištné Kretschmerovy přihrávky a R. Lonsmín v brance starých neměl šanci. V 9. minutě propálil vše T. Lonsmín, ve 14. minutě potrestal zaváhání R. Lonsmína Růžička a když v 18. minutě přidal Laurinc čtvrtý gól mladých, vypadalo to na jednoznačnou záležitost. O kosmetickou úpravu skóre se v závěru třetiny postaral Trněný.

I ve druhé třetině měli více ze hry mladí. Ve 23. minutě přidal jejich pátý gól M. Tácha, poté se ale k výbornému výkonu rozchytal R. Lonsmín, díky čemuž staří začali přece jen získávat pevnou půdu pod nohama a ve 34. minutě se dočkali snížení na 2:5, když střelu P. Táchy za záda bezmocného Novotného tečoval obránce Laurinc.

Do závěrečné části vstoupili lépe staří, kteří dvěma slepenými góly, o které se postarali Ferdan a Trněný, zadělali na drama. Poté měla obě mužstva možnost zahrát si přesilovku, na skóre se ale nic nezměnilo. Staří i nadále usilovali o vyrovnání, mladí naopak chtěli své vedení pojistit, takže o zajímavé situace nebyla nouze. V 55. minutě jsme se dočkali vyrovnání, kdy se po nečekaném odrazu míčku od zadního mantinelu nejrychleji zorientoval J. Tácha a překonal Novotného. Nerozhodný výsledek ale trval pouze dvě minuty. V 57. minutě totiž staří propadli a Hakl po nezištné Pávkově přihrávce neměl problém trefit odkrytou část branky. A když se v 59. minutě vytočil zpoza branky T. Lonsmín, bylo to 7:5. Staří se nehodlali vzdát, odvolali brankáře a blízko kontaktnímu gólu byl Trněný, ve vyložené šanci ale našel pouze Novotného lapačku. A tak se dalšího gólu nakonec dočkali mladí, když Hakl trefil prázdnou branku.

Statistiky utkání:
HBC Plav "staří" - HBC Plav "mladí" 5:8 (1:4;1:1;3:3)
Branky a nahrávky: 5. M. Tácha (Kretschmer, Postl) 0:1; 9. T. Lonsmín (Laurinc) 0:2; 14. Růžička (Postl) 0:3; 18. Laurinc 0:4; 19. Trněný (Bartizal) 1:4; 23. M. Tácha (Laurinc) 1:5; 34. P. Tácha (L. Kocourek) 2:5; 42. Ferdan (Bartizal) 3:5; 43. Trněný 4:5; 55. J. Tácha 5:5; 57. Hakl (Pávek ml.) 5:6; 59. T. Lonsmín (Růžička) 5:7; 60. Hakl (T. Lonsmín) 5:8 - prázdná branka
Vyloučení 1:1, bez využití; rozhodčí J. Postl, časoměřič a zapisovatel Vazda