* HOME *

   

V tradičním vánočním utkání letos uspěli staří

 

Po roční pauze zaviněné covidovým lockdownem se ve středu 29. prosince v Plavu uskutečnilo jubilejní patnácté vánoční utkání hráčů HBC Plav "staří - mladí". Utkání bylo jako obvykle spojeno se zakončením první poloviny sezóny, takže nechyběl naražený sud a dobré jídlo tentokrát v podobě výborného ovaru.

K utkání nastoupilo rekordních 21 hráčů do pole. Kromě současných hokejbalistů nastoupilo i několik hráčů, kteří již hokejbal aktivně nehrají. V brance "starých" tak nastoupil Roman Lonsmín a v obraně naskočil Jiří Novotný. V mužstvu "mladých" pro změnu nastoupil obránce Pavel Tácha a útočník Jan Tácha. Píšťalky se chopil rekonvalescent zotavující se ze zlomeniny kotníku Jakub Laurinc.

Utkání mělo jako obvykle výborné tempo. První třetina patřila trochu překvapivě "starým", kteří nejenže dokázali eliminovat nebezpečné duo M. Tácha - Maurer, ale dokázali být i hodně nebezpeční. Účet utkání otevřel ve 4. minutě Urbánek. Poté několik šancí "starých" zlikvidoval Beneš, ale v 10. minutě předvedl svůj dravý průnik Jiříček a bylo to 2:0. O minutu později udeřili i mladí, když po pěkné akci mladíčka Pávka uklidil míček do sítě J. Tácha. Navrch ale měli "staří, kteří záhy přidali další dvě branky, o které se postarali Jiříček s Vazdou. Mladí přišli ke slovu v závěru první třetiny, když si nejprve přihrávku Pávka mladšího do vlastní sítě srazil jeho otec Pávek starší a prohlásil, že syn asi zítra nedostane oběd. A když vzápětí střelu T. Lonsmína tečoval D. Kocourek, bylo to rázem pouze 4:3.

Ve 24. minutě usměrnil přihrávku Z. Táchy do sítě Kopic a "staří" vedli 5:3. Poté pod kotel přiložili "mladí" a rázem bylo řádné horko i před R. Lonsmínem. "Mladí" svůj nápor korunovali gólem J. Táchy a když ve 33. minutě skóroval Trněný dokonce ve vlastním oslabení, bylo vyrovnáno a zdálo se, že "mladí" utkání překlopí na svou stranu. Těsně před koncem druhé třetiny se ale Benešovi nepovedla rozehrávka, za což ho v poslední sekundě druhé části potrestal Machálek a do vedení se tak znovu dostali "staří".

I v závěrečné části se hrál výborný hokejbal v obrovském tempu. Ve 44. minutě se prosadil Z. Tácha a bylo to 7:5. "Mladí" kontrovali pohotovou dorážkou M. Táchy a přiblížili se zase na dostřel. Trochu klidu na hole "starých" vrátil v 55. minutě jejich osmým gólem Machálek. V závěru jsme byli svědky obrovského náporu "mladých", kteří poslední dvě minuty odehráli bez brankáře a před R. Lonsmínem roztočili obrovský kolotoč. Výborný R. Lonsmín ale odolal a z vítězství se tak mohou radovat "staří".

Statistiky utkání:
HBC Plav "staří" - HBC Plav "mladí" 8:6 (4:3;2:2;2:1)
Branky a nahrávky: 4. Urbánek (Machálek) 1:0; 10. Jiříček 2:0; 11. J. Tácha (Pávek ml.) 2:1; 13. Jiříček (Vazda) 3:1; 15. Vazda (Ferdan) 4:1; 18. Pávek ml. 4:2; 19. D. Kocourek (T. Lonsmín, Gajdoš) 4:3; 24. Kopic (Z. Tácha) 5:3; 29. J. Tácha (Pávek ml.) 5:4; 33. Trněný 5:5 - oslabení; 40. Machálek 6:5; 44. Z. Tácha (Havlín) 7:5; 47. M. Tácha (Trněný) 7:6; 55. Machálek (Z. Tácha) 8:6
Vyloučení 0:1, bez využití, v oslabení 0:1; rozhodčí Laurinc
Sestava HBC Plav "staří":
R. Lonsmín - Machálek, Ferdan, Pávek, Kopic, Novotný, Vazda, Jiříček, Z. Tácha, Havlín, Urbánek
Sestava HBC Plav "mladí": Beneš - Trněný, L. Kocourek, T. Lonsmín, Sokolík, P. Tácha, M. Tácha, Maurer, Pávek ml., J. Tácha, D. Kocourek, Gajdoš

Fotoreportáž z utkání


© 2021 by Petr Kopic