V tradičním vánočním utkání letos uspěli staří

V neděli 29. prosince se v Plavu uskutečnilo tradiční vánoční utkání hráčů HBC Plav "staří - mladí". Stejně jako vloni bylo utkání z předvánočního termínu posunuto mezi svátky a tento termín měl za následek to, že účast byla opravdu vysoká. Utkání bylo jako obvykle spojeno se zakončením první poloviny sezóny, takže nechyběl naražený sud a dobré jídlo tentokrát v podobě výborných steaků.

K utkání nastoupilo rekordních 19 hráčů do pole. Kromě současných hráčů nastoupili i J. Tácha, P. Lonsmín a Říha, kteří v současné době hokejbal nehrají a zúčastnili se i třináctiletí mladíci K. Pávek ml. a D. Postl. V brance mladých, jak se v posledních letech stalo tradicí, nastoupil M. Tácha a podal výborný výkon. A protože i Beneš v brance starých převedl řadu výborných zákroků, padlo letos méně gólů, než bývá zvykem.

Utkání mělo jako obvykle velmi dobré tempo. Skóre otevřel v 10. minutě L. Kocourek, ale v závěru první části využil Machálek přesilovku a vyrovnal. Ve druhé části poslal staré do vedení Urbánek, nicméně mladí vyrovnali zásluhou J. Táchy. Vedení na stranu starých pak ve 36. minutě znovu vrátil Urbánek. Když na začátku závěrečné části zvýšil Z. Tácha na 4:2, vypadalo to, že je o osudu utkání rozhodnuto. Mladí se ale nehodlali jen tak vzdát a dvěma slepenými góly Říhy a Pávka ml. v 53. a 55. minutě vyrovnali. Rozhodnutí přišlo dvě a půl minuty před koncem, kdy si Urbánkovu přihrávku nešťastně tečoval obránce P. Tácha a M. Tácha v brance byl bezmocný. Mladí to pak v závěru ještě zkusili bez brankáře a přestože Beneše ostřelovali jak u Verdunu, padl nakonec gól na druhé straně, když se do prázdné branky trefil Machálek. Utkání tak skončilo výsledkem 6:4.

Statistiky utkání:
HBC Plav "staří" - HBC Plav "mladí" 6:4 (1:1;2:1;3:2)
Branky a nahrávky: 10. L. Kocourek (Říha) 0:1; 19. Machálek (Vazda) 1:1 - přesilovka; 26. Urbánek (Vazda) 2:1; 33. J. Tácha (Trněný) 2:2; 36. Urbánek (Machálek) 3:2; 42. Z. Tácha (Pávek) 4:2; 53. Říha 4:3; 55. Pávek ml. (Laurinc) 4:4; 58. Urbánek (Machálek) 5:4; 60. Machálek (Beneš) 6:4 - prázdná branky
Vyloučení 0:2, využití 1:0; rozhodčí T. Lonsmín