V tradičním předvánočním utkání letos zvítězili staří

V sobotu 16. prosince se v Plavu uskutečnilo tradiční předvánoční utkání hráčů HBC Plav "staří - mladí". Utkání bylo jako obvykle spojeno se zakončením první poloviny sezóny, takže nechyběl naražený sud a dobré jídlo tentokrát v podobě výborných pečených kolen, krocana a tataráku.

K utkání letos nastoupil menší počet hráčů, než bývá obvyklé, z čehož mohou mít radost pokladníci, kteří mohou absentérům naúčtovat neúčast na klubové akci. Protože byl na každé straně pouze jeden hráč na střídání, nemělo utkání tak vysoké tempo, jak bývalo v posledních letech zvykem. Utkání bylo také nepatrně zkráceno a hrálo se pouze 3 x 15 minut. Úvod se lépe vydařil "starým", kteří velmi rychle získali tříbrankové vedení. "Mladí" ještě do přestávky dvěma brankami zkorigovali a hned na začátku druhé části vyrovnali. Ve druhé třetině se pak obě mužstva přetahovala o vedení. Do závěrečné části jsme vstupovali za nerozhodného stavu 6:6 a tento stav velmi rychle změnil střelou přes celé hřiště Pávek. "Staří" tak nasadili k rozhodujícímu trháku, vytáhli skóre až na 10:6 a "mladí" v závěru už stihli pouze korigovat.

Statistiky utkání:
HBC Plav "staří" - HBC Plav "mladí" 11:8 (3:2;3:4;5:2)
Branky a nahrávky: 2. Pávek (Urbánek) 1:0; 3. Urbánek (Vazda) 2:0; 4. Urbánek (Pávek)3:0; 10. Maurer (J. Tácha) 3:1;13. Z. Tácha 3:2; 16. J. Tácha (Maurer) 3:3; 22. Vazda (Heřman) 4:3; 24. J. Tácha (Maurer) 4:4; 27. J. Tácha (D. Kocourek) 4:5; 38. Kopic (Urbánek) 5:5; 28. J. Tácha (Z. Tácha) 5:6; 30. Urbánek (Kopic) 6:6; 31. Pávek (Beneš) 7:6; 36. Vazda (Urbánek) 8:6; 38. Urbánek (Kopic, Pávek) 9:6; 40. Urbánek (Pávek) 10:6; 43. J. Tácha (L. Kocourek) 10:7; 44. Vazda (Urbánek, Heřman) 11:7; 44. Maurer (Z. Tácha) 11:8
Vyloučení 1:0, bez využití; rozhodčí T. Lonsmín