Na turnaji o pohár starosty obce na Dobré Vodě obsadil  HBC Plav 3. místo

V sobotu 18. září se na Dobré Vodě uskutečnil druhý ročník hokejbalového turnaje o pohár starosty obce. Turnaje se zúčastnila mužstva SK Dobrá Voda "A", SK Dobrá Voda "B", The Alpynisch a HBC Plav. Hrálo se systémem každý s každým 3 x 15 minut. K vidění byl zajímavý a velice dramatický hokejbal, neboť většina utkání byla poměrně vyrovnaná.

V prvním utkání nastoupili plavští proti "B" mužstvu Dobré Vody. Poměrně rychle se zásluhou Matěje a Jana Táchy dostali do dvoubrankového vedení, o které v závěru úvodní třetiny opět rychle přišli. Druhá třetina patřila jednoznačně plavským hokejbalistům. Do vedení je v její 2. minutě poslal Kopic, o tři minuty později mířil přesně Lonsmín a na 5:2 zvýšil přímo z buly Bartizal. Dvě vyhraná vhazování dobrovodských v útočném pásmu a následné přesné střely od modré utkání sice notně zdramatizovala, plavští ale vítěžství uhájili.

Ve druhém utkání porazilo "A" mužstvo Dobré Vody Alpynisch 8:5 a Alpynisch poté podlehl i dobrovoskému "béčku", tentokrát těsně 4:5.

Poté nastoupili plavští proti "A" mužstvu Dobré Vody. V úvodu utkání nevyužili několik dobrých příležitostí a do vedení se při přesilovce nakonec dostali domácí. Těm narostla křídla a vzápětí přidali i druhý gól. Ve druhé třetině plavští přidali a domácí rázem nevěděli, kam dřív skočit. Prosadili se ale pouze Lonsmín s Kopicem, který využil přesilovou hru. I v závěrečné třetině měli značnou převahu hokejbalisté z Plava, dopláceli ale na naprosto tragickou koncovku. Dobrovodští hrozili hlavně z brejků, takže při několika šancích plavské hráče podržel brankář Pivec. Vítězné branky se nakonec dočkali domácí v 7. minutě třetí třetiny, kdy potrestali plavský nedůraz před vlastní brankou.

Karty nakonec řádně zamíchal "bratrovražedný" souboj hráčů Dobré Vody. V tomto dramatickém a nervózním utkání nakonec zvítězilo dobrovodské "béčko" 5:4, což za předpokladu, že plavští porazí Alpynisch, znamenalo, že tři mužstva budou mít stejný počet bodů i stejný rozdíl skóre.

Plavští Alpynich nakonec také skutečně porazili, byť se díky opět dlouho mizerné koncovce na vítězství také rádně nadřeli. Plavské hokejbalisty sice poslal do vedení úspěšným blafákem Z. Tácha, Alpynisch ale v závěru úvodní části z ojedinělého brejku vyrovnal. I druhá třetina se nesla v duchu naprosto marného dobývání Švejdovy branky. To, jak má vypadat, koncovka, nakonec plavským hráčům ukázal Honsa a poslal Alpynisch do vedení. Do závěrečné části plavští poněkud přeskupili sestavu a tento tah jim také velmi rychle přinesl ovoce. Hned v její úvodní minutě našel Kopic, jenž se z druhé obrany přesunul do prvního útoku, Lonsmína a ten vyrovnal. Vzápětí strhl vedení na plavskou stranu Bartizal, který se pro změnu přesunul z útoku do obrany. O dvě minuty později uháněli Z. Tácha s Kopicem sami na brankáře Švejdu a Kopic pohodlně zvýšil na 4:2. A když se za další minutu přesně trefil Z. Tácha, vypadalo to na jasnou záležitost. Poté ale přišel další plavský výpadek a Alpynisch dvěma góly snížil na rozdíl jediné branky. Drama ale odmítl J. Tácha, který v závěrečné minutě stanovil konečné skóre 6:4. V zamotaných počtech turnaje ale toto dvoubrankové vítězství plavským hokejbalistům příliš nepomohlo a bylo jim nakonec přisouzeno až 3. místo.

Výsledky HBC Plav:
SK Dobrá Voda "B" - HBC Plav 4:5 (2:2;0:3;2:0)
Branky a nahrávky: 1. M. Tácha (Pávek) 0:1; 11. J. Tácha (Bartizal) 0:2; 14. D. Voda 1:2; 15. D. Voda 2:2; 17. Kopic (Bartizal, J. Tácha) 2:3; 20. P. Lonsmín (M. Tácha) 2:4; 25. Bartizal 2:5; 33. D. Voda 3:5; 44. D. Voda 4:5

SK Dobrá Voda "A" - HBC Plav 3:2 (2:0;0:2;1:0)
Branky a nahrávky: 8. D. Voda 1:0 - přesilovka; 9. D. Voda 2:0; 20. P. Lonsmín (Z. Tácha) 2:1; 26. Kopic (Bartizal, Pávek) 2:2 - přesilovka; 37. D. Voda 3:2

HBC Plav - The Alpynisch 6:4 (1:1;0:1;5:2)
Branky a nahrávky: 5. Z. Tácha (P. Lonsmín) 1:0; 15. Alpynich 1:1; 28. Alpynisch 1:2; 31. P. Lonsmín (Kopic) 2:2; 32. Bartizal (M. Tácha) 3:2; 34. Kopic (Z. Tácha) 4:2; 35. Z. Tácha (Kopic) 5:2; 41. Alpynich 5:3; 45. Alpynisch 5:4; 45. J. Tácha (M. Tácha, Bartizal) 6:4

4.   The Alpynisch   3     0   0   3     13:19     0

Sestava HBC Plav: Pivec - Pávek, P. Lonsmín, Z. Tácha, M. Tácha - P. Tácha, Kopic, Bartizal, J. Tácha

Kanadské bodování HBC Plav: 6 - Bartizal (2+4); 5 - Kopic (3+2); 4 - P. Lonsmín (3+1); Z. Tácha (2+2); M. Tácha (1+3); 3 - J. Tácha (2+1); 2 - Pávek (0+2)

Střelci HBC Plav: 3 - P. Lonsmín, Kopic, 2 - Z. Tácha, Bartizal, J. Tácha, 1 - M. Tácha