* HOME *

   

Plavští obhájili prvenství na turnaji Šmíd bandy cup v Roudném

 

V sobotu 10. prosince se na asfaltovém plácku u starého fotbalového hřiště v Roudném uskutečnil další ročník tradičního předvánočního turnaje Šmíd bandy cup, kterého se jako obvykle zúčastnili i hokejbalisté z Plava. Na hřišti o rozměrech cca 30 x 15 metrů se jako obvykle hrálo bez offsidů, icingů a bez vylučování. Turnaje se jako obvykle zúčastnilo 5 mužstev, hrálo se systémem každý s každým 2 x 15 minut.

Plavský hokejbal měl jako obvykle zastoupení i ve dvou dalších mužstvech. V mužstvu Vidov (neboli v Presl teamu) nastoupil v brance Ondra Beneš, v obraně pak Pavel Tácha a v útoku Martin Bartizal. Plavským hokejbalem před léty prošel i kapitán tohoto teamu Lukáš Presl. V mužstvu Bobr team, které sestavil bývalý brankář plavského "béčka" Pepa Bobr, nastoupil plavský obránce Tomáš Srbený a explavský útočník hrající v současné době v HC Hurican Honza Šívr. Plavský dres před léty oblékal i Radek Tibitancl.

Plavští do turnaje vstoupili těsným vítězstvím 4:3 nad Presl teamem, když proti svým spoluhráčům velmi dobře zachytal Ondra Beneš. Další utkání už měla jednoznačnější průběh. Nad Zahrádkou zvítězili plavští 8:3 a nad domácím mužstvem HC Vence 7:3. V závěrečném utkání se střetli s do té doby neporaženým Bobr teamem a dal se tedy očekávat dramatický souboj. Ten se ale nakonec nekonal, neboť plavští v utkání dominovali a zvítězili vysoko 9:2, což znamená, že obhájili loňské prvenství.

Výsledky plavského mužstva:
Plav - Presl team 4:3 M. Tácha 2, J. Tácha, Pávek
Plav - Zahrádka 8:3 Z. Tácha 4, Kopic 3, J. Tácha
Plav - HC Vence 7:3 J. Tácha 5, Pávek, T. Lonsmín
Plav - Bobr team 9:2
J. Tácha, Pávek 3, T. Lonsmín, Kopic, Z. Tácha

Konečné pořadí turnaje:
1. Plav
2. Bobr team
3. Zahrádka
4. Presl team
5. HC Vence

Sestava plavského mužstva: Pivec (od 2. utkání M. Tácha) - J. Lonsmín, T. Lonsmín, Pávek - Z. Tácha, J. Tácha, M. Tácha (od 2. utkání Kopic)


© 2011 by Petr Kopic