Nohejbalový turnaj dvojic - Plav 7. září 2013

V sobotu 7.9. se v Plavu uskutečnil 10. ročník nohejbalového turnaje dvojic. Přestože se díky červnovým povodním turnaj uskutečnil v netradičním termínu, který navíc kolidoval s doudlebskými Dožínkami a turnajem trojic ve Vidově, sešla se velmi slušná účast. Do letošního ročníku "Plav open" se přihlásilo 16 nohejbalistů, ze kterých tedy vzniklo 8 dvojic, které se utkaly systémem každý s každým na 2 sety. Podle klasických regulí turnaje se hráči k sobě do dvojic losovali, výjimku tvořila dvojice otce se synem (Špulkovi).

Protože se přihlásila velmi kvalitní konkurence, měl turnaj výbornou úroveň a ve většině utkáních byl k vidění více než pohledný nohejbal. Vítězem se stala dvojice Zdeněk Čermák - Richard Strmiska se ziskem dvanácti bodů. Více než dramatická situace byla na 2. - 4. místě. O pořadí na těchto místech totiž rozhodl jediný míč. Druhé místo nakonec připadlo dvojici Veselý - Gajdoš (Gajdoše v posledních dvou utkáních nahradil J. Lonsmín), třetí příčku vybojovala dvojice Přibyl - Nedorost a čtvrtá příčka zbyla na Šíleného s Parýzkem.

Turnaj se tedy vydařil, jediným stínem bylo zranění Františka Špulky, který si přetrhl achilovku a čeká ho operace.

Příští ročník by se měl uskutečnit v tradičním termínu třetí červencovou sobotu.