Fotbalový putovní pohár slavil čvrtstoletí

V sobotu 13. srpna 2022 se na plavském hřišti uskutečnil už 25. ročník fotbalového turnaje o plavský putovní pohár a stejně jako poslední dva roky se ho zúčastnila pouze 4 mužstva. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 15 minut na hřišti o rozměrech 50 x 30 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně. Letošní ročník byl zpestřen tím, že v případě nerozhodného výsledku rozhodl o vítězi penaltový rozstřel.

A penalt jsme se dočkali hned v úvodním duelu. Utkání Doudleb s Benficou totiž skončilo výsledkem 1:1, v penaltách si lépe vedli fotbalisté z Doudleb a připsali si tak bod navíc. V následujícím utkání domácí s Presl teamem sice prohrávali, ale výsledek ještě v prvním poločase otočili a zvítězili 2:1. Doudleby poté podlehli Presl teamu 0:2 a stejným výsledkem porazili plavští Benficu, čímž si zajistili prvenství bez ohledu na výsledek posledního utkání. Přesto plavští neponechali nic náhodě a Doudleby porazili 5:1. Překvapení se pak zrodilo v posledním utkání, kdy Benfica zdolala Presl team a zajistila si tak druhé místo.