* HOME *

   

Fotbalový putovní pohár zůstává v Plavu

   

V sobotu 8. srpna 2020 se na plavském hřišti uskutečnil už 23. ročník fotbalového turnaje o plavský putovní pohár. Turnaje se mělo zúčastnit 5 mužstev, ale protože se necelý týden před turnajem odhlásil Bobr team, zbyla pouze 4 mužstva. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 15 minut na hřišti o rozměrech 55 x 30 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně.

V úvodním utkání udolal Presl team Doudleby a poté si domácí bez problémů poradili s Benficou. V následujícím duelu Benfica dlouho vedla nad Doudlebama, během pětiminutového zkratu ve druhém poločase ale čtyřikrát inkasovala a z vítězství se tak radovali fotbalisté z Doudleb. Poté nastoupili plavští proti Presl teamu a měli doslova raketový start. Už ve 2. minutě vedli 3:0 a tento náskok se nakonec ukázal jako rozhodující. Presl team se totiž z úvodního šoku oklepal, ve druhém poločase snížil na rozdíl jediné branky a mocně usiloval o vyrovnání. Domácí se ale ubránili a získali tak cenné vítězství. V závěrečných dvou utkáních už mužstvům ve velkém horku viditelně docházely síly a tím pádem ubylo i branek. V utkání Presl teamu proti Benfice padla jediná a v závěrečném souboji plavských a doudlebských fotbalistů jsme se gólu vůbec nedočkali. Domácím to ale nemuselo pranic vadit, protože bezbranková remíza jim stačila k obhájení prvenství.

Zde jsou výsledky:
Doudleby - Presl team 0:2
Čech 2
Plav - Benfica 5:1 Růžička 5 - Jerchář

Doudleby - Benfica 4:1 Michal, Fiala, Podolák, Bohdal - Plamínek
Plav - Presl team 3:2
Růžička 2, M. Tácha - Čech, Vávra

Presl team - Benfica 1:0 Čech
Doudleby - Plav 0:0

Konečná tabulka:

1. Plav 3 2 1 0   8:  3 7
2. Presl team 3 2 0 1   5:  3 6
3. Doudleby 3 1 1 1   4:  3 4
4. Benfica Roudné 3 0 0 3   2:10 0

Nejlepší střelec: David Růžička (Plav) - 7 branek
Nejlepší brankář: Pavel Novák (Doudleby)

Sestava Plava: Novák - T. Lonsmín, Kopic, Z. Tácha, Šívr, Plechinger, M. Tácha, Růžička, Maurer, Trněný
Plavští začínali turnaj s devíti hráči do pole, nicméně Trněný po prvním utkání musel odjet na fotbal do Rakouska a Maurer se ve druhém utkání zranil, takže dohrávali pouze se sedmi hráči.


První řada zleva: Matěj Tácha, Michal Novák, David Růžička
Druhá řada zleva: Petr Plechinger, Tomáš Lonsmín, Petr Kopic a Zdeněk Tácha se synem Alexandrem
Chybí: Tomáš Trněný, Ondřej Maurer a Jan Šívr, kteří museli turnaj opustit dříve

Fotoreportáž z turnaje


© 2020 by Petr Kopic