* HOME *

   

Fotbalový putovní pohár i s trochou štěstí opět zůstává v Plavu

   

V sobotu 10. srpna 2019 se na plavském hřišti uskutečnil už 22. ročník fotbalového turnaje o plavský putovní pohár. Protože se necelý týden před turnajem odhlásilo mužstvo ze Římova, zúčastnilo se letos pouze 5 mužstev. Hrálo se tak systémem každý s každým a protože tím pádem oproti zvyklostem každému mužstvu přibylo jedno utkání, byla délka jednotlivých duelů zkrácena na 2 x 12 minut. Hrálo na hřišti o rozměrech 48 x 29 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně.

Turnaj byl jako obvykle velice vyrovnaný, o čemž svědčí to, že před posledními dvěma utkáními mohla na prvenství pomýšlet hned 4 mužstva. Pojďme ale popořádku. V prvnímu utkání Lonsmínovým gólem udolali plavští Benficu. Poté svedl dramatický souboj Presl tým proti Doudlebům, toto vyrovnané utkání rozhodl gól z kopačky Chyňavy. Následovalo asi nejjezdnoznačnější utkání turnaje, ve kterém díky čtyřem brnkám Růžičky Bobr team rozstřílel Benficu. Následoval souboj domácích proti Doudlebům. Přestože měli plavští převahu, nedokázali doudlebského brankáře překonat a utkání tak skončilo bez branek. Těch jsme se dočkali až v dalším utkání, ve kterém Presl team remízoval s Bobr teamem. Doudleby pak celkem lehce zdolali Benficu a navlas stejným výsledkem skončilo i utkání Plava s Bobr teamem. A jak už bylo psáno na začátku odstavce, díky tomu, že Presl team poté porazil Benficu, byl závěr turnaje více než dramatický. V předposledním utkání vedly Doudleby nad Bobr teamem už 3:1 a kdyby toto vedení udržely, přiblížily by se na dosah celkovému prvenství. Domácí by totiž v tomto případě museli v posledním utkání porazit Presl team o 3 branky, což by byl hodně těžký úkol.

Jenomže na kdyby se nehraje. Doudleby dvoubrankové vedení neudržely a utkání s Bobr teamem nakonec skončilo remízou 3:3. Domácím tak v závěrečném utkání stačilo k prvenství jakékoliv vítězství a to se po Bártově gólu také nakonec zrodilo. Presl team měl sice v závěrečné minutě na kopačkách vyrovnání, domácí ale podržel brankář Novák, který tak na turnaji ani jednou neinkasoval.

Zde jsou výsledky:

Plav - Benfica 1:0 T. Lonsmín
Presl team - Doudleby 0:1 Chyňava ml.
Bobr team - Benfica 6:2 Růžička 4, Strmiska, Šindelíř - Liška, Plamínek
Plav - Doudleby 0:0
Presl team - Bobr team 1:1
Blícha - Růžička
Doudleby - Benfica 3:0 Jágl, Bravenec, Chyňava ml.
Plav - Bobr team 3:0 Z. Tácha 2, T. Lonsmín
Presl team - Benfica 3:1 Zíka, Presl, Koza - Liška
Bobr team - Doudleby 3:3 Vopelka, Růžička, Chyňava st. vlastní - Michal 2, Bohdal
Plav - Presl team 1:0 Bárta

Konečná tabulka:

1. Plav 4 3 1 0   5:  0 10
2. Doudleby 4 2 2 0   7:  3 8
3. Bobr team 4 1 2 1 10:  9 5
4. Presl team 4 1 1 2   4:  4 4
5. Benfica Roudné 4 0 0 4   3:13 0

Nejlepší střelec: Patrik Růžička (Bobr team) - 6 branek
Nejlepší brankář: Michal Novák (Plav)

Sestava Plava byla hodně proměnlivá - pouze v prvním utkání nastoupil Kopic, Trněný hrál pouze v prvních dvou utkáních a Šívr v prvních třech utkáních a naopak až od druhého utkání hráli Pávek a Beránek
V plavském dresu tedy nastoupili:
Novák - T. Lonsmín, Bárta, Z. Tácha, Maurer, Plechinger, Šívr, Trněný, Pávek, Beránek, Kopic


První řada zleva: Zdeněk Tácha se synem Alexandrem, Martin Beránek, Jan Bárta, Michal Novák
Druhá řada zleva: Karel Pávek, Tomáš Lonsmín, Ondřej Maurer, Petr Plechinger, Petr Kopic a Marek Pávek (syn Karla Pávka)
Chybí: Tomáš Trněný a Jan Šívr, kteří museli turnaj opustit dříve

I v ostatních mužstvech jako obvykle nastoupilo několik současných či bývalých hokejbalistů HBC Plav. Bobr team je mužstvo, které postavil bývalý plavský brankář Pepa Bobr, Presl team je mužstvo bývalého plavského hráče Lukáše Presla, v dresu tohoto mužstva nastoupil Ondra Beneš a Martin Bartizal a tým Benficy koučoval bývalý plavský hráč Radek Tibitancl.

Fotoreportáž z turnaje


© 2019 by Petr Kopic