* HOME *

   

Fotbalový putovní pohár opět zůstává v Plavu

   

V sobotu 11. srpna 2018 se na plavském hřišti uskutečnil už 21. ročník fotbalového turnaje o plavský putovní pohár. Jako obvykle se hrálo na hřišti o rozměrech 50 x 30 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně. Délka utkání byla 2 x 15 minut.  Jako tradičně se zúčastnilo 6 mužstev, která byla nalosována do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Vítězové skupin se poté utkali ve finále, druzí ze skupin svedli boj o 3. místo a třetí ze skupin bojovali o místo páté.

Ve skupině "A" dominovali fotbalisté ze Římova, kteří se turnaje zúčastnili poprvé v historii. Římovští v prvním utkání po výsledku 4:0 přehráli Doudleby a když až překvapivě jednoznačně přehráli i Presl team, zajistili si účast ve finále. Druhé místo ve skupině si vybojoval Presl team a třetí místo zbylo na Doudleby.

Skupinu "B" ovládli domácí fotbalisté. Ti v prvním utkání deklasovali Bobr team, který měl papírově velice silnou sestavu, ale počínal si hodně naivně a zapomínal na zadní vrátka. Bobr team poté remizoval s Benficou, a protože plavští brankou nejlepšího střelce turnaje M. Táchy zdolali Benficu 1:0, zajistili si účast ve finále. Benfica si tímto výsledkem zajistila druhé místo a třetí místo obsadil Bobr team.

Všechna utkání o umístění byla velice vyrovnaná. V utkání o 5. místo ani v utkání o 3. místo žádná branka nepadla a rozhodovat tak musely pokutové kopy. V souboji o 5. místo na penalty uspěly Doudleby a v boji o pomyslný bronz penaltový rozstřel lépe zvládl Presl team. Gólů ze hry jsme se dočkali až ve finále. Plavští po gólech M. Táchy a Trněného vedli 2:0, Římov poté snížil, ale důrazný Maurer vrátil domácím dvoubrankové vedení. Římovští se ale nehodlali jen tak lehce vzdát, trochu přitvrdili a na hřišti se začalo i trochu jiskřit. Římovským fotbalistům se pak sice podařilo snížit na 3:2, nicméně vyrovnat už nedokázali, což znamená, že putovní pohár opět zůstává doma v Plavu.

Zde jsou výsledky:

Skupina "A"
Presl team - Doudleby 4:1 Kubata, L. Presl, Hlaváč, A. Presl - Bohdal
Římov - Doudleby 4:0 Carda 2, Michalko, Gondek
Římov - Presl team 3:0
Sochy, Adam, Jánský
Skupina "B"
Plav - Bobr team 6:0 M. Tácha 3, Z. Tácha 2, Maurer
Benfica - Bobr team 2:2
Srbený, Severín - Růžička, Boháč
Benfica - Plav 0:1 M. Tácha
     
O 5. místo:
O 3. místo:
Finále:
  Doudleby - Bobr team 0:0, penalty 3:2
Presl team - Benfica 0:0, penalty 3:2

Římov - Plav 2:3 M. Tácha, Trněný, Maurer - Carda, Jánský

Konečné pořadí:
1. Plav
2. NF Římov
3. Presl team
4. Benfica Roudné
5. Doudleby
6. Bobr team

Nejlepší střelec: Matěj Tácha (Plav) - 5 branek
Nejlepší brankář: Robert Erhart (Benfica)

Sestava Plava: Novák - Trněný, Kopic, Plechinger, Pávek, Maurer, Z. Tácha, M. Tácha, J. Bárta

I v ostatních mužstvech jako obvykle nastoupilo několik současných či bývalých hokejbalistů HBC Plav. Bobr team je mužstvo, které postavil bývalý plavský brankář Pepa Bobr, Presl team je mužstvo bývalého plavského hráče Lukáše Presla, v dresu tohoto mužstva nastoupil Ondra Beneš a Martin Bartizal a tým Benficy koučoval bývalý plavský hráč Radek Tibitancl.

Fotoreportáž z turnaje

 

© 2018 by Petr Kopic