* HOME *

   

Fotbalový turnaj byl neskutečně vyrovnaný, přesto pohár opět zůstává v Plavu

   

V sobotu 12. srpna 2017 se na plavském hřišti uskutečnil jubilejní 20. ročník fotbalového turnaje o plavský putovní pohár. Hrálo se na hřišti o rozměrech 50 x 30 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně. Délka utkání byla 2 x 15 minut.  Jako obvykle se zúčastnilo 6 mužstev, která byla nalosována do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Vítězové skupin se poté utkali ve finále, druzí ze skupin svedli boj o 3. místo a třetí ze skupin bojovali o místo páté.

Letošní ročník turnaje byl neskutečně vyrovnaný. V základních skupinách totiž všechna mužstva jednou vyhrála a jednou prohrála a o postupu do dalších bojů tak musely rozhodovat poměrně složité výpočty podle těchto pravidel. O postupu postupně rozhodovala tato kritéria:
1. výsledky vzájemných utkání - vzhledem k tomu, že se všechna mužstva porazila navzájem, toto kritérium o ničem nerozhodlo ani v jednom případu
2. rozdíl skóre
3. větší počet nastřílených branek
4. penaltový rozstřel.

Ve skupině "A" nejprve plavští jednoznačně porazili Benficu, poté ale podlehli Presl teamu a vypadalo to, že se tedy do finále nepodívají. V posledním utkání skupiny "A" ale Benfika zdolala Presl team a tím na skóre poslala do finále plavské fotbalisty.

Skupina "B" byla ještě zamotanější. V prvním utkání překvapil Bobr team, když zdolal favorizovaný Best team, poté Doudleby těsně podlehli Best teamu a vše dokonale zamotali v posledním utkání doudlebští fotbalisté, kteří zvítězili nad Bobr teamem. Protože všechny výsledky skupiny skončily jednobrankovým rozdílem, byla situace hodně zamotaná. Výsledky vzájemných utkání i rozdíl skóre měla všechna mužstva shodné. Na počet nastřílených branek tak ze hry se skóre 3:3 vypadly Doudleby, nicméně Bobr team a Best team měl naprosto shodné skóre 4:4 a o postupu do finále tak musel rozhodnout až dodatečný penaltový rozstřel, který do finále poslal Best team.

V utání o 5. místo Doudleby neudržely dvoubrankové vedení a nakonec Benfice podlehly na penalty. Utkání o 3. místo jednoznačně ovládl Presl team a finálové drama brankami Trněného a Boháče zvládli plavští, kteří nad Best teamem zvítězili 2:1, což znamená, že stejně jako vloni zůstává putovní pohár doma.

Zde jsou výsledky:

Skupina "A"
Benfica - Plav 0:6 Maurer 2, Plechinger, Kopic, Trněný, P. Boháč
Presl team - Plav 1:0 Neumann
Presl team - Benfica 0:1 Douda
Skupina "B"
Bobr team - Best team 3:2 L. Boháč, M. Ladislav, V. Ladislav - M. Kocina 2
Doudleby - Best team 1:2 Gajdoš - Hajný, M. Kocina
Doudleby - Bobr team 2:1
Bohdal, Špulka - Strmiska

Dodatečný penaltový rozstřel o postup do finále:
Bobr team - Best team 2:4

     
O 5. místo:
O 3. místo:
Finále:
  Benfica - Doudleby 2:2, penalty 2:1 Douda 2 - Chyňava, Bohdal
Presl team - Bobr team 4:0 L. Presl 2, Neumann, Hlaváč
Plav - Best team 2:1 Trněný, P. Boháč - Kocan

Konečné pořadí:
1. Plav
2. Best team
3. Presl team
4. Bobr team
5. Benfica Roudné
6. Doudleby

Nejlepší střelec: Martin Kocina (Best team) a Petr Douda (Benfica) - 3 branky
Nejlepší brankář: Martin Bartizal (Presl team) - na turnaji obdržel pouhou 1 branku

Sestava Plava: Novák - P. Boháč, Pávek, Maurer, Trněný, Z. Tácha, Kopic, Plechinger

I v ostatních mužstvech jako obvykle nastoupilo několik současných či bývalých hokejbalistů HBC Plav. Bobr team je mužstvo, které postavil bývalý plavský brankář Pepa Bobr, Presl team je mužstvo bývalého plavského hráče Lukáše Presla, v dresu tohoto mužstva nastoupil Martin Bartizal a koučoval ho Ondřej Beneš a tým Benficy koučoval bývalý plavský hráč Radek Tibitancl.

Fotoreportáž z turnaje

 

© 2017 by Petr Kopic