* HOME *

   

Fotbalový Plavský putovní pohár opět zůstává v Plavu

   

V sobotu 13. srpna se na plavském hřišti uskutečnil už 19. ročník fotbalového turnaje o plavský putovní pohár. Hrálo se na hřišti o rozměrech 50 x 30 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně. Délka utkání byla 2 x 15 minut.  Jako obvykle se zúčastnilo 6 mužstev, která byla nalosována do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Vítězové skupin se poté utkali ve finále, druzí ze skupin svedli boj o 3. místo a třetí ze skupin bojovali o místo páté.

Hned v prvním utkání skupiny "A" se zrodil překvapivý výsledek, když Benfica díky výborné defenzívě zdolala juniory českobudějovického Motoru. Benfica si pak poradila i s plavským Old Stars výběrem a postoupila do finále. Old Stars výběr poté nestačil na juniory Motoru a musel se spokojit s utkáním o 5. místo.

Ve skupině "B" plavští zdolali Bobr team 2:0 a stejným výsledkem nad Bobr teamem zvítězil i Presl team. O účast ve finále si to v závěrečném utkání skupiny tedy rozdali plavští s Presl teamem a po hodně divokém průběhu zvítězili 4:3, čímž si zajistili postup do finále.

Všechna tři utkání o umístění skončila nejtěsnějším možným výsledkem. V utkání o 5. místo plavský Old Stars výběr zdolal Bobr team a zajistil si tak pátou příčku. V souboji o bronz stačil juniorům Motoru jediný gól k vítězství nad Presl teamem. Jeden jediný gól z kopačky Matěje Táchy pak stačil i plavským fotbalistům ve finále. Tímto gólem zdolali roudenskou Benficu, což znamená, že stejně jako vloni zůstává putovní pohár doma.

Zde jsou výsledky:

Skupina "A"
Motor - Benfica 0:2 Douda, Srbený ml.
Old Stars výběr - Benfica 1:3 Kopic - Srbený ml., Plamínek, Severín
Old Stars výběr - Motor 1:4 D. Stehlík - Tejko 2, Radoš, Doktor
Skupina "B"
Plav - Bobr team 2:0 Tran Anh Tu, M. Tácha
Presl team - Bobr team 2:0 Neumann, Holý
Presl team - Plav 3:4
A. Presl, Neumann, Bláha - Boháč 3, T. Trněný
     
O 5. místo:
O 3. místo:
Finále:
  Old Stars výběr - Bobr team 2:1 Vazda, Kopic - Bobr
Motor - Presl team 1:0 Tejko
Benfica - Plav 0:1 M. Tácha

Konečné pořadí:
1. Plav
2. Benfica Roudné
3. Junioři HC Motor
4. Presl team
5. Old Stars výběr
6. Bobr team

Nejlepší střelec: Petr Boháč (Plav) a Miroslav Tejko (Motor) - 3 branky
Nejlepší brankář: Robert Erhart (Benfica) - na turnaji obdržel pouhé 2 branky

Sestava Plava: Novák - Boháč, T. Trněný, P. Lonsmín, Pávek, M. Tácha, Weber, Tran Anh Tu

Sestava plavského Old Stars výběru: Dvořák - Plechinger, Kopic, Ferdan, D. Stehlík, Z. Trněný, Vazda, Frübauer, P. Bárta

I v ostatních mužstvech jako obvykle nastoupila řada hokejbalistů HBC Plav. Bobr team je mužstvo, které postavil bývalý plavský brankář Pepa Bobr, za juniory českobudějovického Motoru hrál Jan Bárta, v dresu Presl teamu nastoupil Martin Bartizal a koučoval ho Ondřej Beneš, v týmu Benficy nastoupil Tomáš Srbený, který se ale hned v úvodním utkání bohužel zranil.

Fotoreportáž z turnaje

 

© 2016 by Petr Kopic