* HOME *

   

Fotbalový Plavský putovní pohár letos zůstává doma

   

V sobotu 8. srpna se na plavském hřišti uskutečnil už 18. ročník fotbalového turnaje o plavský putovní pohár. Hrálo se na hřišti o rozměrech 52 x 32 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně. Délka utkání byla 2 x 15 minut.  Jako obvykle se zúčastnilo 6 mužstev, která byla rozdělena do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Vítězové skupin se poté utkali ve finále, druzí ze skupin svedli boj o 3. místo a třetí ze skupin bojovali o místo páté.

Ve skupině "A" nejprve Bobr team otočil utkání s Presl teamem, a přestože velmi rychle prohrával 0:2, nakonec zvítězil 4:2 a jak se později ukázalo, právě toto vítězství Bobr teamu zajistilo postup do finále. Utkání plavského Old Stars výběru s Bobr teamem totiž skončilo nerozhodně 1:1 a v posledním utkání skupiny zvítězil Old Stars výběr nad Presl teamem těsně 3:2.

Ve kvalitně obsazené skupině "B" nejprve junioři českobudějovického Motoru zvítězili nad roudenskou Benficou 4:0, poté proti Benfice nastoupili plavští mladíci a zvítězili 1:0. O vítězi skupiny tak rozhodlo poslední utkání mezi Plavem a Motorem. Toto utkání ovládli domácí, kteří zvítězili 4:0, takže českobudějovičtí hokejisté se tak museli spokojit s utkáním o 3. místo a do finále postoupili plavští.

V utkání o 5. místo zvítězil Presl team nad Benficou 3:2 a zajistil si tak 5. místo. Souboj o 3. místo ovládli hokejisté Motoru, kteří porazili plavský Old Stars výběr 3:1. A finále pak jednoznačně patřilo domácím, kteří porazili Bobr team 4:0 a po dvouleté pauze tak znovu získali putovní pohár do svých rukou.

Zde jsou výsledky:

Skupina "A"
Presl team - Bobr team 2:4 Holý, Beneš - Vopelka, Lerch, Rychtář, L. Boháč
Old Stars výběr - Bobr team 1:1 Vazda - Lerch
Old Stars výběr - Presl team 3:2 Vazda, Frübauer, Z. Trněný -
Neumann, Bartizal
Skupina "B"
Motor - Benfica 4:0 Smejkal, Samohejl, Šulek, Fencl
Plav - Benfica 1:0 M. Tácha
Plav - Motor 4:0 P. Boháč 3, T. Trněný
     
O 5. místo:
O 3. místo:
Finále:
  Presl team - Benfica 3:2 Neumann 2, Rybecký - Kučera, Vávra
Old Stars výběr - Motor 1:3 Frübauer - Samohejl 2, Bárta
Bobr team - Plav 0:4 P. Boháč 2, T. Trněný, J. Tácha

Konečné pořadí:
1. Plav
2. Bobr team
3. Junioři HC Motor
4. Old Stars výběr
5. Presl team
6. Benfica Roudné

Nejlepší střelec: Petr Boháč (Plav) - 5 branek
Nejlepší brankář: Dan Konečný (Plav) - na turnaji neobdržel ani jednu branku

Sestava Plava: Konečný - T. Lonsmín, T. Trněný, P. Lonsmín, M. Tácha, J. Tácha, Z. Tácha, Šívr, Boháč

Sestava plavského Old Stars výběru: Dvořák - Pávek, Kopic, Z. Trněný, Plechinger, Vazda, Frübauer, Černý, J. Lonsmín

I v ostatních mužstvech nastoupila řada hokejbalistů HBC Plav. Bobr team je mužstvo, které postavil bývalý plavský brankář Pepa Bobr, za juniory českobudějovického Motoru hrál Jan Bárta, v dresu Presl teamu nastoupili Ondřej Beneš a Martin Bartizal a v týmu Benficy hrál Tomáš Srbený.

Fotoreportáž

 

© 2015 by Petr Kopic