V beachvolejbalovém turnaji zvítězila doudlebská dvojice T. Vojta - V. Zdrha

V sobotu 27. srpna se v Plavu uskutečníl už 19. ročník beachvolejbalového turnaje dvojic a dá se říct, že se vydařil. Do turnaje se přihlásilo 8 dvojic, z toho byly 4 mužské a 4 smíšené.

Jednotlivé dvojice byly nalosovány do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým na 2 sety do patnácti bodů. První dvě dvojice z každé skupiny pak postoupily do semifinále, které se stejně jako finále a utkání o 3. místo hrálo na 2 vítězné sety do patnácti bodů. Vítěz byl známý zhruba v 15:30 hodin.

Skupina "A" byla celkem zamotaná, protože se tam zrodily 3 remízy. Podle předpokladů ji ovládla dvojice Zub - Marek, alias Lukáš Janků - Marek Petrovič. Z druhého místa pak postoupil smíšený pár Petr Kopic - Andrea Plechingerová. Ve skupině "B" bylo pořadí "čitelnější". Bez ztráty jediného setu ji ovládla dvojice Tomáš Vojta - Václav Zdrha a z druhého místa postoupil trhosvinenský pár David - Jana.

David s Janou pak v semifinále překvapivě sebrali jeden set favorizovanému duu Zub - Marek, na postup do finále to ale nestačilo. I druhé semifinále patřilo mužské dvojici, ovládla jej dvojice Vojta - Zdrha. Poražení semifinalisté Kopic s Plechingerovou si poté spravili chuť v utkání "o bronz" a obsadili tak třetí příčku. Finálový duel přinesl výborný volejbal s velmi dramatickou koncovkou. První set získali Zub s Markem, ale doudlebská dvojice Vojta - Zdrha se nevzdala a druhý set získala ona. Finále tak dospělo do rozhodujícího třetího setu, který byl nesmírně vyrovnaný a po velkém boji ho nakonec ovládli Tomáš Vojta s Václavem Zdrhou. Na dvojici Lukáš Janků - Marek Petrovič tak zbylo druhé místo.