* HOME *

   

 

1. dubna 2010

RADIKÁLNÍ ŘEZ V KÁDRU HBC PLAV

                S ohledem na nepřesvědčivé výkony v loňském  play off a naopak bez ohledu na umístění v letošním play off se vedení HBC Plav rozhodlo provést radikální řez ve svém kádru a propustit naráz 4 hráče, kteří neodmyslitelně patřili do základní sestavy týmu.

                Až dnes přijdou na trénink, zjistí někteří hráči, že je jejich poslední. A o které hráče se jedná? Zřejmě nejpřekvapivější je vyhození ikony plavského týmu, kapitána Karla Pávka. „Karel je dobrý hráč, ale chceme tým omladit a vnést do hry určitou dravost, jakou se prezentuje např. dvojice Tácha – Bartizal z našeho béčka. Do této koncepce se nám Kája bohužel nehodí. Navíc to jeho šmrdlání za brankou“, povzdechne si manažer týmu Petr Kopic. „Slyším to od vás prvně, ale mě to nevadí, alespoň budu mít víc času. Navíc mám už jinou nabídku a od příští sezony budu dělat kapitána jinde“, říká Karel Pávek. Ale v jakém týmu bude pokračovat ve své kariéře? Odpověď je nečekaná:  v žádném. Nemluvil totiž o sezoně hokejbalové, nýbrž o sezoně turistické. Bude totiž dělat kapitána na výletním parníku na trase ČB – Hluboká nad Vltavou.

                Dalším vyřazeným hráčem je obránce Srbený, který se ale o svou budoucnost neobává. „Za ta léta v hokejbalu jsem si vybudoval pověst solidního obránce a ve svým věku tady nebudu za 150 dělat šaška. Hodlám se věnovat už jen reklamě a zítra se chystám podepsat doživotní smlouvu se společností  Chiquita“.

                Nejméně překvapivé je vyřazení brankáře Ondřeje Beneše, který má sice opět formu, ale jeho skandály vrhají stín na celý plavský klub. „Tohle bylo nejtěžší rozhodnutí. Je to kvalitní golman, tmelič kolektivu, ale ty jeho výstřelky jsme už nemohli tolerovat“, říká Kopic. „Celý to tu může shořet, já jedu do Krumlova“, reagoval  Ondra , když jsme ho požádali o vyjádření. Že by měl z Krumlova nabídku? Kdepak, pouze si odjel zamluvit ledovou plochu v místní aréně, aby se mohl naplno věnovat krasobruslení a vybojovat si tak nominaci na olympiádu v ruském Soči.

                Těžko uvěřitelné je rozvázání smlouvy s hrajícím trenérem a zároveň manažerem Petrem Kopicem. Při zasedání valné hromady, kterou tvoří on sám a které se konalo v místním hostinci, tak vlastně sám sebe vyhodil. O budoucnost však míst starost nemusí, protože získal lukrativní místo v plzeňském Dinoparku, kde jim jako jediný exemplář dosud chyběl.

                O nástupcích zmíněných hráčů Vás budeme informovat 1. Dubna 2011.

Autor je externí spolupracovník deníku Blesk


© 2010 by Petr Kopic