* HOME *

   

Jak a kdy se bude hrát letošní play off

 

Jak bylo uvedeno v předsezónních propozicích, letošní play off 1. ligy AHbK bude mít poněkud specifický systém včetně stanovení konečné tabulky po základní části. V propozicích je psáno toto:
"Dlouhodobá soutěž
(tj. základní část) 1. ligy se hraje dvoukolově každý s každým (doma - venku), tj. 18 utkání., vyjma toho, že Čejkovice „A“ nebudou hrát ani jednou s Čejkovicemi „B“; Plav „A“ nebude hrát ani jednou s Plavem „B“. Místo toho se Čejkovice „A“ a Plav „A“ utkají 4x a stejně tak se 4x utká Plav „B“ a Čejkovice „B“. Do konečné tabulky se všem týmům nezapočítají 2 nejhorší výsledky utkání, konečná tabulka základní části tak bude sestavena na základě 16 „nejlepších“ výsledků utkání každého týmu."

Konečná tabulka po základní části tak bude nepatrně upravena, ale odečet dvou nejhorších výsledků by neměl přinést žádné zásadní změny.

Systém play off je pak v propozicích popsán následovně:
"V
rámci 1. ligy se první dva týmy po základní části utkají ve finálové sérii hrané na tři vítězná utkání (lépe umístěný tým po základní části hraje doma lichá utkání (1., 3. a příp. 5.) Týmy, které se umístí na 3. -10. místě se utkají play-off systémem, jehož vítěz skončí na 3. místě soutěže."

Co to znamená v praxi? O titul si to podle předpokladů rozdají čejkovičtí a plavští hokejbalisté s tím, že už je jisté, že první místo po základní části obsadí Čejkovice a plavským hokejbalistům připadne místo druhé. Ostatní mužstva si zahrají play off o 3. místo. Pořadí mužstev se po posledním kole ještě může změnit, nicméně termínová listina je následující (třetí tým postupuje přímo do 2. kola (semifinále), neboť desátý tým, se kterým se měl střetnout, na začátku soutěže odstoupil):
- 19.3.-20.3. hrají doma 1. (s 2.), potom 9. (se 4.), 8. (s 5.) a 7. (s 6.)
- 26.3.-27.3. hrají doma 2. (s 1.) a také 4. (s 9.), 5. s (8.) a 6. (s 7.)
- 2.4.-3.4. hraje doma 1. (s 2.) a první semifinále o 3. místo, doma hrají hůře umístění
- 9.4.-10.4. hraje příp. doma 2. (s 1.) a druhé semifinále o 3. místo, doma hrají lépe umístění
- 23.4.-24.4. hraje příp. doma 1. (s 2.) a obě finále o 3. místo (v sobotu hraje doma horší, v neděli lepší po základní části)

První s druhým, tzn. série Čejkovice - Plav se hraje na 3 vítězná utkání.
Třetí až devátý tým hrají o celkové třetí místo vždy na 2 utkání (rozhoduje počet bodů, ne skóre), blíže v propozicích na webu AHbK.


© 2022 by Petr Kopic