* HOME *

   

Kdy budou pokračovat amatérské sportovní soutěže? Toť otázka...

 

Zajímá vás, kdy bude možné pokračovat v amatérských sportovních soutěžích? Tak to jste na to stejně jako já. Každopádně, v nejbližších dnech to nejspíš nebude.

V předchozích lednových mrazivých víkendech se otevřela neoficiální venkovní sportoviště v podobě zamrzlých rybníků a zasněžených strání, a i když se na nich proháněla spousta lidí, počty nakažených zatím nestoupají. Přestože se tedy zdá, že riziko nákazy na venkovních sportovištích není velké, stále platí, že sportovní soutěže mohou být obnovené v momentě, kdy protiepidemický systém PES přejde do stupně číslo 3.

Což je vzhledem k tomu, že se stále pohybujeme ve stupni číslo 5, dost vzdálená budoucnost. Od 1. února má být systém PES navíc upraven a pravděpodobně zpřísněn a zohledněny v něm má být počet hospitalizovaných pacientů, takže nějaké brzké rozvolňování protiepidemických opatření asi jen tak nepřijde. A že by v tomto upraveném PSU byly zmírněny podmínky pro pořádání sportovních soutěží, tomu osobně příliš nevěřím, i když se o tom na přelomu roku také diskutovalo.

Nicméně počty hospitalizovaných klesají, ministr Blatný v Otázkách Václava Moravce nastínil, že pokud tento trend bude pokračovat, mohlo by se v cca v polovině února přejít do stupně číslo 4 a odtud je to ke stupni číslo 3 jen krůček.

Takže bychom se dočkali třeba na začátku března? Nechme se překvapit a doufejme...


© 2021 by Petr Kopic