* HOME *

   

Informace o systému soutěží v sezóně 2020/2021

 

Vedení AHbK zaslalo vedoucím všech mužstev rozhodnutí soutěžní komise, ve kterém je uvedeno, jakým systémem bude probíhat nastávající sezóna 2020/2021.

Z tohoto rozhodnutí vyplývá, že 27 přihlášených mužstev bude rozděleno do třech soutěží a obě plavská mužstva budou působit v 1. lize, kde je zařazeno 5 týmů, které hrály 1. ligu i v sezóně 2019-2020, kterými jsou Čejkovice, Plav, FIREPORT, Libníč a Včelná (oproti minulé sezóně skončily týmy Hurican, Dynamo, Cardiax a Velešín byl jako sestupující zařazen do 2. ligy). Z 2. ligy pak postoupily 4 týmy, které se umístily na 1. – 4. místě, Čejkovice „B“, FIREPORT „B“, Samson a Plav „B“. Tým FIREPORT „B“ se do nové sezóny nepřihlásil, ale podstatná část jeho bývalých hráčů založila nový tým s názvem RAMS, kdy je očekávána obdobná kvalita týmu.

Podrobný hrací systém bude uveden v propozicích, které budou zveřejněny v blízké době stejně jako rozpisy utkání.

Ve zkratce to bude vypadat tak, že každý tým odehraje 14 utkání ve 16 kolech v základní části, kdy se eliminují 2 utkání, jedno doma a jedno venku (při systému 2x každý s každým by to bylo 16 utkání v 18 kolech). Týmy Plava a Čejkovic nebudou hrát ani jednou se svými „B“ týmy (a naopak), FIREPORT bude hrát jenom jednou Samsonem a s RAMS, Libníč bude hrát jenom jednou se Včelnou a Samsonem, Včelná jenom jednou s RAMS a analogicky. Potom dojde v celé lize k rozdělení na skupiny o 1. - 3. místo a o 5. - 9. místo, ve kterých každý tým odehraje další 4 utkání za 4 kola, tabulky ve skupinách budou navazovat (počítají se všechna odehraná utkání), v pořadí mezi skupinami nebude možné přeskakovat (klesnout na 4. a horší místo, vystoupat na 3. a lepší místo), tím se dohraje dlouhodobá část soutěže. Do play-off 1. ligy budou zařazeny týmy z 1. - 6. místa 1. ligy po dlouhodobé části, první 2 týmy postoupí rovnou do semifinále.

Podmínky střídavých startů a hostování mezi soutěžemi budou zahrnuty do Propozic, a ač to v rámci jedné soutěže zní poněkud nelogicky, bylo vyhověno naší podmínce zachování možnosti střídavých startů pro zachování obou plavských mužstev. Předpoklad pro dlouhodobou část je SS z „A“ do „B“ pouze 1 hráč na pozici brankář, každý brankář max. 50 % utkání na SS v dlouhodobé části, z „B“ do „A“ v každém utkání max. 4 hráči (nezáleží na pozici), každý hráč max. 50 % utkání na SS v dlouhodobé části. Hostování mezi soutěžemi do 1. ligy povoleno až 6 hráčům do každého týmu 1. ligy v průběhu sezóny, v každém jednotlivém utkání max. 4 takoví hráči, každý takový hráč max. 50 % utkání na HS v dlouhodobé části, z každého vhodného týmů 2. a 3. ligy (max. 4 hráči na HS).


© 2020 by Petr Kopic