Přípravné utkání 6.9.2016 od 18:30
HBC Plav - SK Včelná 4:2 (1:0;0:1;3:1)

K prvnímu přípravnému utkání nastoupili plavští hokejbalisté proti Včelné a sehráli s ní zajímavé utkání. Úvodní třetina patřila hbitým hostujícím hráčům, takže plavský brankář Beneš si rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemohl. Aktivitou hýřila jak nebezpečná dvojice Šálek - Tondl, tak explavský šikula Jiříček. Beneš v plavské brance ale předvedl několik výborných zákroků, takže skóre zůstávalo dlouho bezbrankové. Plavští, kteří do utkání nastoupili s převážnou částí hráčů "B" mužstva, útočili o poznání méně častěji než hosté ze Včelné, přesto se v 9. minutě dostali do vedení. O vedoucí gól se postaral D. Kocourek, který si naběhl na přihrávku M. Táchy a otevřel skóre.

Od druhé části se obraz hry začal otáčet. Domácí čím dál tím více získávali pevnou půdu pod nohama, srážela je ale nepřesná koncovka a výborný hostující brankář. V dobrých šancích neuspěl Kocourek, Urbánek, Vazda ani Kopic a M .Tácha nastřelil tyčku. V době, kdy plavký tlak sílil, nakonec udeřilo na druhé straně, když se projevilo otřepané nedáš - dostaneš. Na jedné straně slibnou akci nezakončil D. Kocourek a s přečíslením dvou na jednoho na druhé straně naložili Šálek s Tondlem dokonale.

Do závěrečné části jsme tak vstupovali s výsledkem 1:1. Ten ve 45. minutě změnil Pávek, který nastoupil až do závěrečné třetiny a hned se uvedl přesnou střelou, která zapadla přesně pod vyrážečku hostujícího brankáře. O minutu později se z prostoru mezi kruhy do podobného místa trefil i L. Kocourek, plavští rázem vedli do dva góly a utkání víceméně kontrolovali. Zdramatizování přišlo až 22 sekund před koncem, kdy se střelou z levého křídla trefil Kasper. Drama ale rázně odmítl hned vzápětí L. Kocourek, který využil toho, že hosté odvolali brankáře a přímo z buly ve středovém kruhu poslal míček do opuštěné branky. Plavští tak svého soupeře udolali výsledkem 4:2.

Branky a nahrávky: 9. D. Kocourek (M. Tácha) 1:0; 31. Včelná 1:1; 45. Pávek (Beneš) 2:1; 46. L. Kocourek (Ferdan) 3:1; 60. Včelná 3:2; 60. L. Kocourek 4:2 - prázdná branka
Vyloučení 1:1, bez využití
Sestava HBC Plav: Beneš - Kopic, Ferdan, M. Tácha, L. Kocourek - Pávek, D. Kocourek, Vazda, Urbánek