* HOME *

   

Aktuální informace z AHbK

 

V pondělí 13. června 2016 se v sídle AHbK na Dobré Vodě uskutečnila tradiční schůze vedoucích mužstev, na které byly projednány novinky týkající se nadcházející sezóny 2016/2017.

Jak už bývá zvykem, změn bude poměrně dost. Mužstva v AHbK budou hrát ve třech soutěžích, jimiž budou Extraliga, 1. liga a 2. liga. V Extralize a 1. lize bude působit 10 účastníků, 2. liga pak bude rozdělena na 2. skupiny po osmi účastnících. Plavské "A" mužstvo bude působit v Extralize, "B" mužstvo bude hrát 1. ligu.

Velkou změnou oproti loňské sezóně je návrat play off ve všech soutěžích. Změnou oproti dřívějším zvyklostem je i to, že série play off se budou hrát na 2 vítězná utkání. V Extralize se 2 vítězná utkání budou hrát všechny série vyjma utkání o 3. místo, které bude pouze na 1 zápas. V 1. a 2. lize se čtvrtfinále a semifinále odehraje na 2 vítězná utkání, finálová utkání a utkání o 3. místo pak rozhodne jediný souboj. V případě nerozhodného výsledku bude postup následující. U prvních dvou utkání bude následovat desetiminutové prodloužení a pokud nikdo nevstřelí vítěznou branku, přijdou na řadu samostatné nájezdy. U rozhodujících utkání by o vítězi rozhodlo "nekonečné" prodloužení, samostatné nájezdy by se v těchto utkáních neprováděly.

Další výraznou změnou je zavedení tříbodového systému s tím, že v případě nerozhodného výsledku se budou provádět samostatné nájezdy tak, aby vždy byly rozděleny 3 body.

Ke změně dochází i u takzvaných střídavých startů. Mezi "A" a "B" mužstvem budou moci nastoupit k jednomu utkání 3 hráči a každý hráč bude moci odehrát na střídavý start 50% utkání základní části (v minulosti mohli nastoupit pouze 2 hráči a každý hráč mohl odehrát maximálně 30% utkání). Podobně bude nastaven systém střídavých startů mezi různými mužstvy, kde je možno z nižší soutěže hostovat v extraligovém mužstvu. Zde dosud nebylo žádné omezení, nově bude moci hráč na střídavý start nastoupit k 50% utkání.

Obsazení Extraligy a  1. ligy bude následující:
Extraliga AHbK
1. HC Čejkovice
2. HBC Plav
3. Long Cash
4. SK Včelná
5. HC Hurican
6. SK Dobrá Voda
7. Flying Elephants
8. KN Interiery
9. Dynamo ČB
10. Šlágr Křenovice
  1. liga AHbK
1. HC Čejkovice "B"
2. HBC Plav "B"
3. TJ Nové Vráto
4. HBK Dříteň
5. Lafeta
6. Cardiax
7. Termiti Velešín
8. Perla
9. Čakov-Zavadilka
10. HC Samson

Začátek soutěží je naplánován na 24. září.

Co se týče mužstev, která budou svá domácí utkání hrát v Plavu, tak jejich výčet je následující:
- Extraliga: HBC Plav, SK Včelná, HC Hurican, Flying Elephants, KN Interiery, Dynamo ČB
- 1. liga: HBC Plav "B", TJ Nové Vráto, Lafeta, Cardiax, HC Samson
- 2. liga: TJ Nové Vráto "B", Sokol Řimov VCHS, SK Včelná "B"
V Plavu tak bude mít domácí hřiště 14 mužstev (oproti loňské sezóně ubyla Planá, která ukončila činnost a Motorfans, který se přesouvá do Čejkovic).


© 2016 by Petr Kopic