Přípravné utkání 6.2.2016 od 14:00 v Suchdole
SK Suchdol nad Lužnicí - HBC Plav 3:9 (1:4;2:5)
hrálo se 2 x 20 minut čistého času

Přestávku před startem nadstavbové části si plavští hokejbalisté zpestřili přípravným utkáním proti účastníkovi 1. národní hokejbalové ligy hrající pod Českomoravským hokejbalovým svazem Suchdolu nad Lužnicí. Plavští se museli obejít bez několika stabilních opor, naopak si pro toto utkání z hostování stáhli svého odchovance Jana Šívra. Protože se hrálo na velkém hrišti v Suchdole, hrálo se v pěti hráčích v poli. Pravidla byla nakonec speciálně uzpůsobena tak, že se hrálo 2 x 20 minut čistého času s tím, že první polovina se hrála s plastovým míčkem a druhá polovina s míčkem tenisovým.

Plavští se účastníka druhé nejvyšší soutěže v České republice vůbec nezalekli a byli to oni, kdo od úvodního buly udával tempo hry. Několik prvních šancí sice nevyužili, nicméně ve 4. minutě přistrčil Kopic míček Maurerovi a ten pohotovu střelou otevřel skóre. Poté několikrát zahrozili i domácí, ale více šancí bylo i nadále k vidění před domácí brankou. Jednu z nich také po pěkné Šívrově přihrávce proměnil J. Tácha a plavští vedli 2:0. O dvě minuty později pak hostům stačilo pouhých 13 sekund přesilovky k tomu, aby přidali třetí gól. Postaral se o něj opět J. Tácha, který propálil domácího brankáře po přihrávce Z. Táchy zpoza branky. O minutu později přišli ke slovu i domácí, kteří vyhráli buly v útočném pásmu a pohotovu střelou překonali Beneše. Klid na plavské hole ale v 19. minutě vrátil Kopic, k němuž se s pomocí teče M. Táchy od zadního mantinelu odrazila střela P. Táchy a Kopic pohotovou střelou z prostoru mezi kruhy nezaváhal.

Do druhé dvacetinutovky byl nasazen tenisový míček, se kterým se hrají soutěže v AHbK. Možná i pod dojmem toho, že tento míček bude plavské hokejbalisty daleko více poslouchat, to hosté hned v úvodní minutě přehnali s kombinací, domácí se dostali do přečíslení a už v 16. sekundě snížili na 2:4. Následující dvě minuty pak patřily domácím a vypadalo to, že by utkání ještě mohli zdramatizovat. Jenže ve 23. minutě vyslal Z. Tácha po pravém křídle Šívra, ten se dokázal natlačit mezi kruhy a přesnou přízemní střelou přidal pátý gól plavských hokejbalistů. Vzápětí odešel na trestnou lavici Kopic, nicméně i v oslabení hrozili hlavně plavští. Zapomněli ale na zadní vrátka a tak pouhé dvě sekundy před koncem přesilovky přece jen inkasovali. Na další gól jsme si museli počkat do 32. minuty, kdy Kopic vykroužil zpoza branky, překvapil domácího brankáře a procedil míček skrz jeho výstroj do sítě. Závěrečná osmiminutovka už pak probíhala jednoznačně v plavké režii, a to i přesto, že hosté dohrávali bez Maurera, který odstoupil kvůli bolestem zad. Ve 32. minutě završil střelou z mezikruží hattrick J. Tácha a tentýž hráč přidal v 37. minutě dorážkou Kopicovy střely osmý gól hostujících hokejbalistů. Plavští se poté prosadili i ve vlastním oslabení poté, co do brejku unikl Šívr. Utkání tak skončilo výsledkem 3:9.