* HOME *

   

Aktuální informace z AHbK

 

V pondělí 8. června 2015 se v sídle AHbK na Dobré Vodě uskutečnila tradiční schůze vedoucích mužstev, na které byly projednány novinky týkající se nadcházející sezóny 2015/2016.

Oproti minulé sezóně nás čeká celá řada změn. Mužstva v AHbK budou hrát ve čtyřech soutěžích, jimiž budou Extraliga (ve které bude působit 9 týmů), 1. liga (9 týmů), 2. liga (9) a 3. liga (12). Plavské "A" mužstvo bude hrát v Extralize, "B" mužstvo v 1. lize.

Herní systém bude následující. Po základní části, ve které se utká dvoukolově každý s každým, se bude pokračovat následujícím způsobem. Mužstva, která se v Extralize umístí na 1. - 5. místě budou pokračovat nadstavbovou skupinou "A" - O titul Mistra AHbK ČR. Do této nadstavbové tabulky se budou započítávat všechna utkání základní části a mužstva se v ní utkají dvoukolově každý s každým. Po odehrání této nadstavbové skupiny bude stanoveno pořadí na 3. - 5. místě a mužstva na 1. a 2. místě se utkají o titul v jediném utkání (tzv. Superfinále), které se odehraje na hřišti mužstva, které skončí na 1. místě nadstavbové skupiny.

Mužstva, která se po základní části Extraligy umístí na 6. - 9. místě, budou společně s mužstvy, která se umístí v 1. lize na 1. - 5. místě v 1. lize, zařazena do nadstavbové skupiny "B" - O účast v Extralize. Do tabulky této skupiny se budou započítávat pouze vzájemná utkání těchto mužstev a dále budou odehrána dvoukolově utkání s ostatními týmy. Každému mužstvu tak bude do konečné tabulky započítáno 16 utkání. Mužstva, která se umístí na 1. - 4. místě, získávají právo účasti v Extralize pro další sezónu. V případě, že v nadstavbové skupině proti sobě budou hrát "A" i "B" mužstva jednoho oddílu, soupisky se pro nadstavbu automaticky uzavírají.

Stejným způsobem budou pokračovat mužstva, která se po základní části 1. ligy umístí na 6. - 9. místě. To znamená, že sehrají nadstavbovou skupinu "C" - O účast v 1. lize s mužstvy na 1. - 5. místě z 2. ligy.

Stejně jako v loňské sezóně platí tzv. hostování mezi soutěžemi nebo-li střídavých startů, což znamená, že kmenoví hráči mužstev z 2. nebo 3. ligy mohou být v rámci střídavého startu napsáni na soupisku mužstva z Extraligy nebo  1. ligy a mohou tak současně hrát za obě mužstva. Přesné podmínky těchto střídavých startů jsou popsány v příloze č. 3 k propozicím AHbK pro sezónu 2015/2016. Tyto propozice budou zvěřejněny na webu AHbK.

Obsazení Extraligy a  1. ligy bude následující:
Extraliga AHbK
1. HBC Plav
2. HC Čejkovice
3. Long Cash
4. TJ Nové Vráto
5. SK Včelná
6. HBK Dříteň
7. HC Hurican
8. Pink Panthers
9. KN Interiery
  1. liga AHbK
1. HC Čejkovice "B"
2. HBC Plav "B"
3. Flying Elephants-TSTV
4. Cardiax
5. SK Planá
6. HBK Dříteň "B"
7. SK Dobrá Voda
8. Sokol Římov VHCS
9. AZ Energie

Zajímavostí je, že činnost ukončila HC Krasejovka.

Začátek soutěží je naplánován na 12. září, do konce kalendářního roku 2015 bude odehráno 14 kol. Základní část pak bude dokončena do 31. ledna 2016. Nadstavbové části budou probíhat od 13. února do 24. dubna a v sobotu 30. dubna od 12 hodin bude odehráno extraligové Superfinále.

Co se týče mužstev, která budou svá domácí utkání hrát v Plavu, tak jejich výčet je následující:
- Extraliga: HBC Plav, TJ Nové Vráto, SK Včelná, HC Hurican, KN Interiery
- 1. liga: HBC Plav "B", Flying Elephants-TSTV, Cardiax, SK Planá, Sokol Římov VHCS
- 2. liga: Dynamo, HC Samson, Lafeta
- 3. liga: TJ Nové Vráto "B", Motorfans, SK Včelná "B"
Stejně jako vloni tak bude mít v Plavu domácí hřiště úctyhodných 16 mužstev (ubyla Krasejovka, ale nově budou v Plavu hrát KN Interiery).


© 2015 by Petr Kopic