* HOME *

   

Aktuální informace z AHbK

 

V pondělí 16. června 2014 se v sídle AHbK na Dobré Vodě uskutečnila tradiční schůze vedoucích mužstev, na které byly projednány novinky týkající se nadcházející sezóny 2014/2015.

Co nás tedy v sezóně 2014/2015 čeká? Systém soutěží bude stejný jako v předchozí sezóně, to znamená, že 1. liga bude mít 2 skupiny po osmi mužstvech, která se v základních skupinách utkají dvoukolově systémem každý s každým. První čtyři mužstva z obou skupin pak vytvoří nadstavbovou skupinu, které můžeme říkat Extraliga a zbylá čtyři mužstva vytvoří nadstavbovou skupinu I. liga. Pokud by měly "A" i "B" týmy jednoho mužstva hrát stejnou nadstavbovou skupinu, přišly by pro nadstavbu o možnost využití střídavých startů hráčů mezi svými týmy. V případě, že taková situace nastane, bude požadováno vyjádření mužstva, zda toto omezení akceptuje, jinak se vždy "A" tým zařadí do extraligové nadstavbové skupiny a "B" tým do skupiny prvoligové a tím dojde k posunu týmů z 5., či. 6. místa základních skupin.

Všechny soutěže budou pokračovat play off systémem. V extraligové skupině bude hrát play off všech 8 mužstev, ve skupině prvoligové do play off postoupí první 4 mužstva. Novinkou je, že finále extraligy se bude hrát na 2 vítězná utkání, ostatní utkání se budou hrát stejným systémem jako dříve

Další novinkou je zavedení tzv. hostování mezi soutěžemi nebo-li střídavých startů, což znamená, že kmenoví hráči mužstev z 2. nebo 3. ligy mohou být v rámci střídavého startu napsáni na soupisku mužstva z 1. ligy a mohou tak současně hrát za obě mužstva. Přesné podmínky těchto střídavých startů jsou popsány v příloze č. 3 k propozicím AHbK pro sezónu 2014/2015. Tyto propozice budou v nejbližší době zvěřejněny na webu AHbK.

Obsazení základních skupin 1. ligy bude následující:
1. liga - skupina "A"
1. HC Krasejovka
2. HBC Ryzab Group
3. HC Čejkovice "B"
4. HBC Plav "B"
5. HC Hurican
6. Cardiax
7. Dříteň
8. Budweis
  1. liga - skupina "B"
1. HC Čejkovice
2. HBC Plav
3. TJ Nové Vráto
4. Pink Panthers
5. Flying Elephants
6. HBC Ryzab Group "B"
7. KN Interiery
8. SK Včelná

Zajímavostí je, že činnost ukončila mužstva Křenovice, Lafeta a Dobrá Voda a vzápětí se pod poněkud pozměněnými názvy přihlásila do nejnižší soutěže (3. liga).

Začátek soutěží je naplánován na 13. září, o týden dřív se uskuteční 4. ročník Memoriálu Františka Hondlíka. Do konce kalendářního roku 2014 budou odehrány celé základní skupiny, přičemž poslední utkání roku 2014 se odehraje o víkendu 13. - 14. prosince. První kolo roku 2015 bude na programu 10. ledna, poslední kolo nadstavbové části pak proběhne o víkendu 7. - 8. března. Play off začne po týdnu volna v sobotu 21. března a vítěz extraligy bude znám nejpozději 26. dubna.

Co se týče mužstev, která budou svá domácí utkání hrát v Plavu, tak jejich výčet je následující:
- 1. liga - skupina "A": HBC Plav "B", KC Krasejovka, HC Hurican, Cardiax, Budweis
- 1. liga - skupina "B": HBC Plav, TJ Nové Vráto, Flying Elephants, SK Včelná
- 2. liga: HC Samson, SK Planá, Dynamo, Římov, TJ Nové Vráto "B"
- 3. liga: Lafeta, SK Včelná "B"
Stejně jako vloni tak bude mít v Plavu domácí hřiště úctyhodných 16 mužstev.


© 2014 by Petr Kopic