5 MACHÁLEK David 1   1   - 92 TÁCHA Zdeněk     0 4
14 FERDAN Jiří     1   - 97 MAURER Ondřej   2 1 4
19 PÁVEK Karel     0   -
24 WEBER David     0   -

V předposledním kole nadstavbové části 1. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti tradičnímu rivalovi z Čejkovic a sehráli s ním dramatické utkání plné tvrdých osobních soubojů, které stejně jako nedávný vzájemný souboj v Čejkovicích musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Do utkání lépe vstoupili plavští, kteří se už ve 3. minutě dostali do vedení poté, co M. Tácha šikovně tečoval Maurerovu nabídku. Domácí byli i nadále při chuti, nicméně hosté pozorně bránili a ve 12. minutě prakticky ze své první šance a přesné střele z mezikruží vyrovnali. Poté se notně přitvrdilo, rozhodčí totiž nejprve pustili několik hraničních zákroků a utkání se od té doby začalo více než hokejbalu podobat hokeji.

I ve druhé třetině se hrálo hodně do těla a k vidění byla spousta osobních soubojů. Do vedení se ve 22. minutě dostali hosté, kteří po vyhraném vhazování v útočném pásmu bleskově využili přesilovku. Poté se do náporu dostali domácí, Maurer v dobré šanci orazítkoval pouze tyčku, střela M. Táchy skončila v lapačce brankáře Miklíka a J. Tácha v přesilovce v dobré pozici těsně minul branku. Nebezpeční ale byli i hosté, takže své umění několikrát předvedl i plavský brankář Beneš.

I ve třetí části jsme byli svědky pořádné "řežby. Domácím se ve 44. minutě podařilo vyrovnat poté, co Maurer vyhrál buly, M. Tácha posunul míček na Machálka a ten zamířil přesně pod horní tyčku. Do vedení mohl domácí hráče poslat J. Tácha, nicméně jeho střela orazítkovala pouze tyčku. Domácí pak nevyužili další přesilovku, stejně ale dopadla i přesilová hra Čejkovic. V 57. minutě pak tyčka pomohla i Benešovi a poté už nás čekal hektický závěr. V čase 58:20 totiž fauloval Z. Tácha a hosté v závěru hráli přesilovku. Klíčové oslabení ale plavští zvládli a utkání tak dospělo do samostatných nájezdů.

Těch se nemohli zúčastnit v závěru vyloučení Z. Tácha, Maurer a také hostující Z. Zavřel. První tři série nájezdů gól nepřinesly. Na domácí straně postupně neuspěli Ferdan, Weber ani Pávek a na hostující straně se stejně vedlo Rusovi, Imberovi a R. Plášilovi. Ve čtvrté sérii však čejkovický Ruso svůj nájezd proměnil, a protože J. Táchovi se zakončení příliš nepovedlo, znamená to, že druhý bod putuje do Čejkovic.