Play off 1. ligy AHbK 2017/2018 - 1. semifinále

31.03.2018 13:00 HBC PLAV - HC Libníč Minions

Výsledek 4 : 3
Třetiny 1:0 2:1 1:2
Střely na branku 48:27 (14:12;15:6;19:9) Zásahy brankářů 24:44 (12:13;5:13;7:18)

HS HEŘMAN Martin   1 1   -

V semifinále play off nastoupili hokejbalisté plavského "áčka" proti Libníči a je zajímavé, že se jednalo o vůbec první vzájemný duel v historii. Utkání nabídlo bojovný a dramatický souboj.

Úvod utkání přinesl po jedné šanci na každé straně. Domácí měli mírnou převahu, nicméně v jejich hře trochu chyběla jiskra. Ta naopak nechyběla hostujícím hráčům, kteří byli díky své bojovnosti také nebezpeční a plavské obraně několikrát nebezpečně zatopili. O jediný gól první části se postaral Machálek, který ve 14. minutě střelou od modré využil přesilovku.

Ve druhé třetině domácí přidali a vytvořili si několik slibných příležitostí. Bártův průnik a následný bekhendový blafák skončil na tyčce Hemberovy branky a několik dalších závarů hosté ustáli s vypětím všech sil. Plavští se dočkali ve 30. minutě, kdy J. Tácha přistrčil míček Pávkovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. O minutu později u mantinelu zabojoval Weber, míček se nakonec dostal k Bártovi a ten střelou z levého křídla zvýšil na 3:0. Hosté ve druhé části hrozili o poznání méně často než ve třetině úvodní, nicméně každý jejich útočný výpad byl nebezpečný. Po jednom z nich našel Radouch před odkrytou částí plavské branky Klomfara a ten neměl se zasunutím míčku do sítě problém.

Závěrečná třetina přinesla podobný obrázek jako třetina druhá. Více vzruchu bylo před hostujícím brankářem Hemberou, ale hosté hrozili z občasných protiútoků a dá se říct, že každý z nich byl velmi nebezpečný. Klid na plavské hole mohl přinést ve 45. minutě Pávek, který předvedl neuvěřitelné sólo, které započal za vlastní brankou a zakončil čtvrtým gólem v hostující síti. O minutu později ale domácí celkem zbytečně chybovali ve středním pásmu a hosté je za to okamžitě potrestali gólem na 4:2. Řada dalších plavských šancí poté skončila na výstroji brankáře Hembery, a když v 57. minutě hosté potrestali sérii domácích zmatků ve svém obranném pásmu, bylo rázem zaděláno na drama. Necelé dvě minuty před koncem dostali domácí výhodu přesilové hry, ale místo toho, aby utkání v klidu dohráli, chybovali a málem inkasovali. Vše nakonec uhasil za cenu faulu J. Tácha a závěrečná minuta se tak hrála v poměru tři na tři. Hosté se pak dostali ještě k jednomu nebezpečnému závaru, nicméně poté se do dvou brejků dostali Z. Tácha s Bártou. To, že je neproměnili, je mrzet nemusí, neboť hosté se už k míčku nedostali a plavští tak vybojovali vítězství v poměru 4:3.