1. liga AHbK - skupina "A" 2017/2018 - 14. kolo

13.01.2018 10:20 HBC PLAV - HC Čejkovice "B"

Výsledek 5 : 6
Třetiny 4:1 0:2 1:3
Střely na branku 37:28 (12:6;11:12;14:10) Zásahy brankářů 22:32 (5:8;10:11;7:13)

HS HEŘMAN Martin     0

V posledním kole základní části na sebe narazila dvě nejlepší mužstva, jinými slovy plavské "áčko" se utkalo s čejkovickým "béčkem".

Plavští začali velmi dobře a po dvou přesných střelách Z. Táchy se už v 5. minutě dostali do dvoubrankového vedení. Hosté v úvodu působili poněkud zakřiknutě, nicméně v 10. minutě potrestali domácí nedůslednost a snížili. Další minuty úvodní části ale zase probíhaly v plavské režii. V 16. minutě se na brankovišti prosadil štírek M. Tácha a když o minutu později přidal Pávek čtvrtý gól domácích, vypadalo to na jednoznačnou záležitost.

Leč opak byl pravdou. Ve 25. a 28. minutě totiž domácí v obranném pásmu vyprodukovali dvě zbytečné hrubky, hosté je potrestali a byli zpět v zápase. Poté zase zahrozili plavští, několikrát nebezpečně pálil Ferdan a do dobré šance se dostal i velmi dobře hrající mladíček Weber. I hosté ale měli šance a dá se říct, že zatímco v první třetině dominovali plavští, druhá byla velmi vyrovnaná.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve třetí třetině. Šance byly k vidění na obou stranách, nicméně plavští ve svém obranném pásmu působili poněkud laxně a čejkovičtí je za to dokonale potrestali, když ve 46. a 52. minutě dokonali výsledkový obrat. Domácí poté vrhli všechny síly do útoku a necelé dvě minuty před koncem se díky Maurerově důrazu dočkali vyrovnání. Vypadalo to, že utkání dospěje do samostatných nájezdů, jenže 22 sekund před koncem prostřelili hosté klubko hráčů před Benešem a strhli vedení zpět na svou stranu. V hektickém závěru to plavští ještě zkusili bez brankáře a po Pávkově bekhendu nebylo daleko k vyrovnání. Hosté se ale ubránili a odnášejí si tak z utkání plný počet bodů.