Play off 1. ligy AHbK 2017/2018 - 3. finále

29.04.2018 10:30 HBC Plav - HC Čejkovice

Výsledek 4 : 5
  po prodloužení
Třetiny 1:0 2:2 1:2
Prodloužení 0:1
Střely na branku 26:35 (7:9;11:9;6:13;1:4) Zásahy brankářů 30:22 (9:6;7:10;11:5;3:1)

19 PÁVEK Karel     -1 14 - HS HEŘMAN Martin     1

Třetí rozhodující finálové utkání nabídlo dramatickou podívanou se šťastnějším koncem pro hokejbalisty z Čejkovic.

Hosté vstoupili do utkání o hodně aktivněji než v předchozích dvou duelech a Beneš v plavské brance se tak měl co otáčet. Domácí ale nechtěli zůstat pozadu a i oni byli nebezpeční. V 11. minutě se také dostali do vedení poté, co Ferdan našel před brankou M. Táchu a ten mířil přesně.

V závěru úvodní části byl vyloučen Trněný a hosté přesilovku ve 22. minutě využili, když P. Zavřel prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ve 33. minutě zakombinoval P. Plášil s Rusem a hosté šli do vedení. Jejich radost ale trvala pouze minutu. To si Ferdan naběhl na přesnou Maurerovu přihrávku a vyrovnal. V poslední minutě druhé třetiny pak M. Tácha dotlačil do sítě Machálkovu střelu vyraženou brankářem Miklíkem a vrátil vedení plavským hokejbalistům. Klíčový okamžik celého utkání pak paradoxně přišel těsně po skončení druhé třetiny. To se do křížku s M. Táchou pustil známý čejkovický provokatér R. Plášil, se kterým si pak zbytečně vyřizoval účty Pávek, za což obdržel trest do konce utkání a osobní trest navíc vyfasoval i Bárta.

Hosté tak v závěrečné třetině hráli čtyřminutovou přesilovku a tu ve 44. minutě využili. Plavští museli poněkud přeskupit sestavu, přesto se ale znovu dostali do vedení zásluhou Z. Táchy, který zpoza branky nahodil míček na záda brankáře Miklíka, od kterého se odrazil do sítě. O tři minuty později ale odešel na trestnou lavici Ferdan a krátce po něm i Trněný a hosté další dlouhou přesilovku po přesné střele K. Plášila opět využili. Další branky jsme se už nedočkali a utkání tak stejně jako vloni dospělo do prodloužení.

Do toho vstoupili lépe hosté z Čejkovic a v jeho čtvrté minutě pak přišlo z hole R. Plášila rozhodnutí. Vítězem se tak stali hokejbalisté z Čejkovic a plavští se musejí spokojit s druhým místem.