1. liga AHbK - skupina "A" 2017/2018 - 11. kolo

03.12.2017 10:20 HC Samson - HBC PLAV

Výsledek 5 : 13
Třetiny 2:6 1:4 2:3
Střely na branku 38:52 (13:23;14:13;11:16) Zásahy brankářů 39:33 (17:11;9:13;13:9)

B KOPIC Petr   1 3 2

Den po plavském vánočním jarmarku nastoupili plavští hokejbalisté k utkání proti Samsonu a sehráli s ním bezstarostný útočně laděný duel.

Plavští začali raketově a po pár vteřinách šli do vedení poté, co rychlou kombinační akci zakončil J. Tácha. V 5. minutě zvýšil M. Tácha na 2:0. Poté několikrát zahrozil i Samson, který využíval toho, že plavská obrana moc pevně nepůsobila, takže si zachytal i Pivec hájící plavskou branku. Pevně ale nevypadala ani obrana domácích, čehož využil v 11. minutě Ferdan. O dvě minuty později se po nevině vypadajícím nahození prosadili i domácí, nicméně plavští nechtěli ponechat nic náhodě a rychle přidali další dvě branky z holí Z. Táchy a Ferdana, který střelou bez přípravy po pár vteřinách využil přesilovu hru. V 18. minutě domácí po další poněkud nenápadné střele snížili. V poslední minutě úvodní části poslal Z. Tácha dlouhým lobem do sóla J. Táchu a ten zvýšil na 6:2 pro hosty.

Druhá část patřila M. Táchovi, který mezi 24. a 32. minutou zaznamenal čistý hattrick a vytáhl skóre na 9:2. Ve 35. minutě domácí po závaru před Pivcem snížili, ale ve 38. minutě přišel desátý gól plavských hokejbalistů, o který se postaral Z. Tácha.

Hned po úvodním vhazování závěrečné části udeřili počtvrté v utkání domácí a snížili na 4:10. Přes řadu šancí jsme si na další gól museli počkat až do 53. minuty, kdy si na přihrávku Z. Táchy naběhl Pávek a zamířil přesně. V 56. minutě zastavil unikajícího soupeře nedovoleně Ferdan a rozhodčí nařídili trestné střílení, které domácí proměnili. V poslední minutě jsme se pak dočkali dalších dvou slepených branek, o které se postarali bratři Matěj a Jan Táchovi. Utkání tak skončilo výsledkem 5:13.