1. liga AHbK - skupina "A" 2017/2018 - 10. kolo

25.11.2017 10:20 HBC PLAV - TJ Dynamo České Budějovice

Výsledek 14 : 5
Třetiny 7:0 3:3 4:2
Střely na branku 52:32 (20:13;15:14;17:5) Zásahy brankářů 27:38 (13:13;11:12;3:13)

B TÁCHA Pavel     5 2

Za asistence kamer Televize Pomalší nastoupili plavští hokejbalisté k dalšímu utkání 1. ligy AHbK. Soupeřem bylo českobudějovické Dynamo.

A kdyby to v 1. minutě bylo 0:2, nemohl by se nikdo divit. Domácí totiž hned v úvodní minutě dvakrát chybovali a hosté se dostali do dvou samostatných úniků. Oba ale skončili na plavském brankáři Benešovi, který své spoluhráče podržel a ti se mu vzápětí odvděčili brankostrojem na druhé straně. Vše načal ve 3. minutě po pěkné kombinaci Bartizal, vzápětí se "do víka" trefil Z. Tácha a třetí gól přidal J. Tácha. Domácí byli neuvěřitelně efektivní a téměř každá jejich střela v prvních třinácti minutách utkání skončila gólem. V 7. minutě zvýšil na 4:0 Z. Tácha, poté se prosadil Bartizal a další dvě branky přidali Z. Tácha s Ferdanem.

Do druhé části naskočil místo Bartizala Kopic a hned se zapojil do kombinace, na jejímž konci zvyšoval Ferdan na 8:0. Poté ke slovu přišli i hosté, kteří směrem dopředu nehráli špatně a dostávali se do řady šancí. Jenže v defenzívě dost "hořeli", což se ukázalo hned vzápětí, kdy jim další dva slepené góly vstřelili Z. Tácha a Machálek. Ve 34. minutě jsme po závaru před Benešem byli svědky pěkné šarvátky, kterou poněkud nelogicky odnesli tresty pouze domácí. Z. Tácha totiž obdržel trest 4 minuty plus do konce a P. Tácha dostal dvouminutový trest, zatímco z hostujících hráčů překvapivě nebyl potrestán nikdo. Hosté tak hráli šestiminutovou přesilovku a přestože se v jejím úvodu museli hlavně bránit, nakonec přece jen skórovali. A když vzápětí potrestali plavskou nekoncentrovanost, snížili na 10:3.

V závěrečné části se za rozhodnutého stavu hrál celkem bezstarostný hokejbal, ve kterém převážně dominovali domácí. Ve 42. minutě zvýšil na 11:3 Maurer, poté několikrát zazlobili hosté, kteří pronikali do otevřené plavské obrany a jeden z útočných výpadů úspěšně zakončili. V 50. minutě pak prokázal patřičný důraz před brankou Maurer a přidal další branku domácích. Poté se v přesilovce prosadili hosté, ale závěr opět patřil plavským hokejbalistům. Nejprve Pávek vyslal do sóla Kopice a ten přidal třináctý gól domácích a poslední slovo patřilo Maurerovi, který dorážkou Machálkovy střely stanovil konečný výsledek 14:5.