1. liga AHbK - skupina "A" 2017/2018 - 9. kolo

19.11.2017 13:00 HBC Hurican - HBC PLAV

Výsledek 2 : 21
Třetiny 0:9 2:7 0:5
Střely na branku 26:59 (10:20;8:18;8:21) Zásahy brankářů 38:24 (11:10;11:6;16:8)

B TÁCHA Pavel 2 1 7

V 9. kole 1. ligy AHbK narazil HBC Plav na hokejbalisty Huricanu. A protože ti se dostavili ve značně nekompletním složení, změnilo se utkání na trochu předčasnou "Mikulášskou nadílku".

Skóre otevřel ve 2. minutě Ferdan, který se protáhl po pravém křídle a našel skulinku mezi betony brankáře Šicnera. Poté o sobě několikrát dal vědět i Hurican, nicméně na skóre se nic nezměnilo. Na další gól jsme si museli počkat až do 10. minuty, kdy se znovu prosadil na brankovišti důrazný Ferdan. Tato branka odstartovala divokou kanonádu plavského mužstva. Během následujících čtyř minut totiž hosté přidali další 4 branky, o které se postupně postarali Pávek, Ferdan, Bárta a P. Tácha. Další smršť hostujících hokejbalistů přišla v posledních dvou minutách úvodní části, kdy se dvakrát trefil J. Tácha a vzápětí přidal svůj čtvrtý gól Ferdan. Úvodní část tak skončila neuvěřitelným skóre 0:9.

Ve 23. minutě se od modré trefil Machálek a zakulatil skóre na desítku. Vzápětí ke slovu přišli i domácí, když se z dorážky prakticky z nulového úhlu prosadil Lojka. Dalších šest branek pak padlo mezi 29. a 36. minutou, kdy se postupně trefili P. Tácha, Bárta, Ferdan, Z. Tácha, Machálek a Maurer. Domácím se podařilo snížit ve 38. minutě, kdy se po vyhraném vhazování pěknou střelou trefil I. Stejskal.

V závěrečné části už se hrálo prakticky jen o to, zda se plavským hráčům podaří pokořit hranici dvaceti branek. Sedmnáctý gól do Šicnerovy sítě vstřelil ve 45. minutě J. Tácha, o tři minuty později mířil přesně i Z. Tácha a v 53. minutě vstřelil devatenáctou plavskou branku Ferdan. O dvě minuty později jsme se pak dočkali i dvacátého gólu, který padl z hole J. Táchy a poslední slovo patřilo Bártovi, který na modré zachytil soupeřovu rozehrávku a přesnou střelou stanovil hodně bláznivý konečný výsledek 2:21.