1. liga AHbK - skupina "A" 2017/2018 - 7. kolo

05.11.2017 13:00 HC Čejkovice "B" - HBC PLAV

Výsledek 4 : 3
Poznámka po samostat. nájezdech Samostatné nájezdy 1:0
Třetiny 2:0 0:0 1:3
Střely na branku 28:40 (13:14;8:13;7:13) Zásahy brankářů 37:25 (14:11;13:8;10:6)

B KOPIC Petr     0

Ve šlágru 7. kola se plavští hokejbalisté utkali s "B" mužstvem Čejkovic.

Plavští začali náporem, jenže ve 4. minutě přišla minela brankáře Beneše, který ve snaze rozehrát namazal míček před prázdnou branku Hrádkovi a ten nabídnutou šancí nepohrdl. Hosté tento laciný gól nerozhodil, nicméně jejich tlak končil na výstroji domácího brankáře Zavřela. A když v 16. minutě domácím vyšel brejk, bylo to 2:0. Druhý gól v Benešově síti už plavskými hokejbalisty viditelně otřásl a nechybělo mnoho, aby to o chvíli později nebylo už o tři branky. Beneš ale v několika závarech před svou brankou odolal, když mu v jednom případě pomohla i horní tyčka.

Druhá třetina přinesla podobný obrázek jako třetina úvodní. Plavští ji převážně trávili v útočném pásmu, čejkovičtí ale urputně bránili, vyhazovali míčky a čekali na příležitost k brejku. A když se tato příležitost naskytla, dokázali být velmi nebezpeční. Přesto jsme se změny skóre ve druhé části nedočkali.

Do závěrečné části vstoupili plavští s výhodou jednoho muže v poli a tu také nakonec dokázali využít, když kouzlo domácího brankáře Zavřela konečně odčaroval Maurer. O chvíli později měl vyrovnání na holi Heřman, pěknou střelou ale rozezvučel pouze horní tyčku, což se ve druhé třetině podařilo i Ferdanovi. Ve 46. minutě pak Pávek nejrychleji doběhl k míčku, který se po střele J. Táchy odrazil od Zavřelových betonů a úspěšnou dorážkou vyrovnal. V závěrečné desetiminutovce se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu. Aktivnější přece jen byli plavští hokejbalisté a za svou snahu byli odměněni minutu a půl před koncem poté, co se od modré trefil Pávek. Domácí se ale nehodlali vzdát, odvolali brankáře a dvě sekundy před koncem se jim podařilo vyrovnat.

Následovaly tak samostatné nájezdy. V první sérii neuspěl domácí Hrádek ani hostující Maurer. Ve druhé sérii našel R. Plášil skulinku mezi Benešovými betony a blafák Z. Táchy skončil v lapačce domácího brankáře. Ve třetí sérii zlikvidoval Beneš Sedlákovu střelu, ale protože Ferdanův "Forsberg" skončil na betonu brankáře Zavřela, radují se z dvoubodového vítězství domácí.