1. liga AHbK - skupina "A" 2017/2018 - 6. kolo (dohrávka)

01.12.2017 19:00 HBC PLAV - Lafeta 1985

Výsledek 14 : 1
Třetiny 7:1 3:0 4:0
Střely na branku 53:21 (19:6;20:4;14:11) Zásahy brankářů 20:39 (5:12;4:17;11:10)

HS HEŘMAN Martin 3   5

V dohrávce 6. kola nastoupili plavští hokejbalisté proti Lafetě, která v minulém kole zdolala hokejbalisty z Čejkovic a její dosavadní výsledky celkem budily respekt. Utkání se odehrálo pod umělým osvětlením za mrazivého počasí a jednalo se tak o pravé "Winter classic".

Domácí začali náporem a ten ve 3. minutě korunoval přesnou střelou od modré Machálek. O dvě minuty později se z podobné pozice trefil i Heřman a plavští vedli 2:0. Poté o sobě dala vědět i do té doby dost zakřiknutá Lafeta a po nepřesné Ferdanově rozehrávce v 10. minutě snížila. Klid na plavské hole vrátil ve 12. minutě později Heřman, který přidal třetí gól domácích. O tom, že utkání nijak dramatické nebude, se pak rozhodlo v posledních čtyřech minutách úvodní části, kdy domácí přidali další 4 branky, když se postupně trefili Heřman, M. Tácha, Maurer a znovu M. Tácha.

Od druhé části tak prakticky nebylo o co hrát. Domácí velmi rychle přidali další dva góly z holí Ferdana a M. Táchy. Přestože tempo utkání nebylo nijak závratné, měli plavští i nadále výraznou herní převahu a tu také nakonec korunovali Maurerovým gólem v přesilové hře.

V závěrečné části domácí polevili a tak si na své přišel i do té doby mrznoucí brankář Beneš. Ten si v závěrečné části připsal více zákroků než v prvních dvou třetinách dohromady, žádný míček však za svá záda nepustil. Branky tak padaly na straně druhé. Ve 46. minutě dorazil Machálkovu střelu Ferdan a vzápětí se trefili i Zděněk a Jan Táchovi. Definitivní podobu výsledku pak stanovil v 54. minutě Maurer. Plavští tak Lafetu porazili vysoko 14:1.