1. liga AHbK - skupina "A" 2017/2018 - 3. kolo

07.10.2017 11:40 TJ Dynamo České Budějovice - HBC PLAV

Výsledek 3 : 11
Třetiny 1:4 0:3 2:4
Střely na branku 35:51 (9:16;12:17;14:18) Zásahy brankářů 40:32 (12:8;14:12;14:12)

B KOPIC Petr   2 2   -

K druhému utkání sezóny nastoupili plavští v poněkud kombinované sestavě. K dispozici totiž nebyli bratři Jan a Matěj Táchovi a po první třetině navíc odstoupil Machálek. Příležitost tak dostali i hráči z "béčka" Vazda a Kopic a vůbec první start v plavském dresu si připsal Martin Heřman, který přišel na střídavý start z Dobřejovic.

A byl to právě Heřman, který se hned v úvodní minutě dostal do vyložené šance, brankáře Macháčka ale nepřekonal. To se podařilo až ve 4. minutě Z. Táchovi, který se trefil křížnou střelou z levého křídla. O dvě minuty později dobře zakombinovala i druhá plavská řada a Ferdan zvýšil na 2:0. O další vzruch před brankou Dynama se pak několikrát postarala hbitá dvojice Z. Tácha - Trněný a právě ta ve 12. minutě přidala třetí gól, když Trněný zakončoval do prázdné branky. Ve 14. minutě zakončil další kombinaci výše zmiňované dvojice Pávek a plavští vedli 4:0. Dynamo se ale pouze nebránilo, snažilo se střílet ze všech pozic a tak musel být ve střehu i brankář Beneš. Ten udržel čisté konto do závěru první části, kdy Dynamu vyšel rychlý protiútok a J. Hauer přesnou střelou z pravého křídla snížil.

Druhou část začalo Dynamo agresivním forčekingem, plavští si s ním ale pokaždé poradili, i když několikrát měli s rozehrávkou problém. Aktivitu domácích definitivně utnul ve 27. minutě Maurer, který z kruhů zamířil přesně. Ve 30. minutě střelou od modré využil přesilovku Pávek a tentýž hráč přidal o 3 minuty později další gól, čímž završil hattrick.

Hned v úvodu závěrečné části nejprve ve vyložené šanci neuspěl Ferdan, aby vzápětí předložil míček před branku Vazdovi a ten pohodlně uklidil míček do sítě. Ve 44. minutě se své premiérové branky v plavském dresu dočkal Heřman. V 53. minutě ztratili plavší míček při přechodu středního pásma a domácí je za to potrestali druhým gólem v Benešově síti. V 55. minutě zakulatil skóre na desítku pohotový Z. Tácha a v 58. minutě prokázal pohotovost a dobrou orientaci před soupeřovo brankou Vazda, který do sítě dorazil Kopicovu střelu. Poslední slovo pak patřilo Dynamu, které v poslední minutě upravilo výsledek na konečných 3:11.