1. liga AHbK  - skupina "B" 2017/2018 - 9. kolo

19.11.2017 11:40 SK Včelná - HBC PLAV "B"

Výsledek 7 : 4
Třetiny 2:2 3:1 2:1
Střely na branku 38:34 (11:13;15:12;12:9) Zásahy brankářů 30:31 (11:9;11:12;8:10)

93 TÁCHA Pavel   1 -2   -

V 9. kole 1. ligy AHbK - skupiny "B" nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti Včelné a svedli s ní přímý souboj o druhé místo.

První třetina nabídla bojovný hokejbal, ve kterém obě mužstva střídala dobré okamžiky s okamžiky slabšími. Skóre otevřel v 7. minutě Sokolík, který prokázal na brankovišti patřičný důraz a dorazil do sítě střelu L. Kocourka. O dvě minuty později přišlo vyrovnání, o které se postaral explavský kanonýr Jiříček, který pohotovu střelou našel skulinku mezi Benešovými betony. Vzápětí se na druhé straně před brankou dobře zorientoval D. Kocourek a hosté opět vedli. V 16. minutě dostal trestuhodně velký prostor domácí Novák a po jeho milimetrově přesné přízemní střele bylo opět vyrovnáno.

I ve druhé části jsme viděli vyrovnaný hokejbal s řadou šancí na obou stranách. V úvodu třetiny několikrát výborně zasáhli oba brankáři a skóre tak zůstávalo nezměněné. Ukazatelem skóre pohnul až ve 28. minutě D. Kocourek, který se prezentoval povedenou střelou pod horní tyčku a plavští tak potřetí v utkání vedli. Jejich vedení mohl vzápětí navýšit L. Kocourek, ve vyložené šanci ale mířil pouze do prsou brankáře Nejedlého. Jak už to tak bývá, udeřilo vzápětí na druhé straně poté, co hned po vhazování unikla dvojice Šálek - Tondl. Tato dvojice se vzápětí předvedla znovu a tak to místo 2:4 bylo najednou 4:3. Hodně nepovedenou plavskou čtyřminutovku pak potrestali domácí dalším gólem v Benešově síti a otočili tak skóre na 5:3.

Závěrečná části přinesla podobný obrázek jako dvě třetiny předchozí. Šance na zdramatizování se naskytla ve 47. minutě, kdy přišlo jediné vyloučení v utkání. Následující přesilovku plavští sehráli velmi dobře a na konci pěkné kombinace zakončoval do odkryté branky Urbánek. Šance na zvrat ale trvala jen pár sekund, domácí totiž vzápětí přidali šestou branku. A když v 54. minutě skórovali posedmé, bylo o osudu utkání rozhodnuto.