1. liga AHbK  - skupina "B" 2017/2018 - 2. kolo

30.09.2017 09:00 HBC PLAV "B" - SK Včelná

Výsledek 4 : 2
Třetiny 1:0 2:1 1:1
Střely na branku 36:36 (12:13;16:10;8:13) Zásahy brankářů 34:32 (13:11;9:14;12:7)

93 TÁCHA Pavel     1 2 -

V prvním utkání sezóny nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti favorizované Včelné a sehráli s ní velmi povedený duel.

Úvod utkání přinesl opatrný hokejbal. Ani jedno z mužstev nechtělo hru příliš otevřít a oba brankáři se tak mohli zahřát po několika propagačních střelách. Postupem času ale hra nabrala na tempu a byli jsme svědky velmi dobrého hokejbalu. V první části jsme se dočkali jediné branky, o kterou se postaral Vazda, který se uvolnil mezi kruhy a střelou nad rameno hostujícího brankáře otevřel skóre. V závěru úvodní části pak plavští přišli o bojovníka Sokolíka, jenž s nataženým tříslem nemohl pokračovat a od druhé třetiny jej musel nahradit M. Tácha.

I ve druhé třetině se hrál zajímavý hokejbal. Šance byly k vidění na obou stranách, ale oba brankáři byli dlouho bezchybní. Pomyslným jazýčkem na vahách nakonec byly přesilové hry. Domácí ve druhé části hráli dvě a obě využili. Nejprve se ve 29. minutě otevřel prostor před Kopicem, ten od modré zamířil přesně pod horní tyčku a ve 36. minutě další rychlou přesilovkou kombinaci zakončil přesnou střelou Novotný. Domácí byli na koni, jenže ve 39. minutě svou útočnou akci překombinovali a hosté z rychlého protiútoku snížili.

A když ve 46. minutě včelenští potrestali sérii plavských nepřesností a po zmatku před Pivcem snížili na 3:2, bylo rázem zaděláno na drama. To odmítl v 52. minutě Novotný, který si naběhl na přihrávku M. Táchy zpoza branky a přidal čtvrtý plavský gól. Hosté se samozřejmě nehodlali vzdát, plavští ale pozorně bránili a když už se hosté dokázali protlačit do šance, stál v brance výborný brankář Pivec. Domácí tedy své vítězství uhájili a na úvod sezóny si tak připsali cenný skalp.