Extraliga AHbK 2009/2010 - 22. kolo

27.03.2010 09:15 HBC PLAV - TJ Medvědi Nové Vráto

Výsledek 5 : 6
Třetiny 1:1 2:2 2:3
Střely na branku 45:30 (16:14;13:7;16:9) Zásahy brankářů 24:40 (13:15;5:11;6:14)

68 POSTL Josef     0 2 -

V posledním kole základní části na sebe narazili staří známí z loňského play off HBC Plav a TJ Medvědi Nové Vráto a svedli spolu velmi zajímavý a dramatický souboj, byť výsledek toho příliš neřešil. Aby se Nové Vráto dostalo v tabulce před plavské hokejbalisty, museli by plavští svému soupeři podlehnout o 7 a více branek.

V úvodní třetině jsme viděli spoustu šancí na obou stranách. Skóre otevřel už ve 4. minutě J. Tácha, když do sítě pohotově usměrnil přihrávku svého bratrance Z. Táchy. Poté předvedli několik velmi dobrých zákroků oba brankáři. V 15. minutě si ale slabší chvilku vybral domácí brankář Beneš a hosté po nenápadné střele z úhlu vyrovnali.

Ve druhé třetině domácí svého soupeře jasně přestříleli, na skóre se to ale vůbec neprojevilo. Naopak ve 26. minutě unikl jeden z hostujících rychlonohých útočníků a svůj nájezd proměnil střelou pod horní tyčku. Domácí pak ještě přitlačili, hostující brankář Dobrovolný ale chytal výborně. Recept na něj našel až ve 37. minutě J. Tácha, který usměrnil přihrávku Z. Táchy pod padajícího Dobrovolného a poté míček ležící v brankovišti dotlačil do sítě. Vzápětí unikl po levém křídle Kopic, přesnou přihrávkou našel M. Táchu a ten střelou do protipohybu brankáře strhl vedení na stranu domácích. Plavské vedení mělo ale pouze jepičí život. Hned po buly totiž na modré čáře podklouzl Srbený a hosté přečíslení dvou na jednoho využili k vyrovnání.

I v závěrečné třetině bylo skóre jako na houpačce. Hned v její úvodní minutě našel Frydrych Čadu a ten střelou bez přípravy nedal Benešovi šanci. Plavskou odpověď si nepřipravil nikdo jiný než střelecky mimořádně disponovaný J. Tácha. Ten se ve 46. minutě dostal k odraženému míčku mezi kruhy a pohotovou střelou našel místo mezi Dobrovolného betony. Přesně v polovině třetí části sehráli plavští velmi dobře přesilovku, Z. Tácha si vyměnil míček s Pávkem a poté tvrdou střelou k tyčce vrátil vedení na stranu domácích. Hosté se ale nehodlali jen tak vzdát. V 57. minutě vypálil z voleje Čada a jeho přízemní střela zapadla přesně za Benešovu tyčku. To ale nebylo ani zdaleka vše. Na začátku 59. minuty odešel na trestnou lavici Kopic a hosté přesilovku velmi rychle využili. Vzápětí se faulu dopustili i hosté, a tak v závěru hráli přesilovku i domácí. Znásobili ji navíc power play, Pávkova střela ale mířila těsně vedle. Vzápětí těsně minul prázdnou plavskou branku Frydrych, domácí to pak v závěrečných vteřinách ještě zkusili, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Novému Vrátu tak podlehli těsně 5:6.